Tuzlada satılık ve kiralık daireler

Taşınmaz mülkler, dükkan ve daireler olarak çeşitli bölgelerde alternatif yatırım yapmak isteyen bir çok yatırımcının hedefi konumunda ve yapılacak bu yatırımın vazgeçilmez öncelikli birer parçası durumunda bulunmaktadır. Tuzla bölgesinde daire ya da dükkan alarak, satın aldığınız bu mülklerin belirli bir değer kazanmasına müteakip satmanız size oldukça karlı bir kazanç sağlayabilir. Ya da Tuzlada satılık ve kiralık daireler uygun bölgelerde imara açık arsalardan alarak üzerine bina yapmak, yaptırmak suretiyle değerlendirmek son zamanlarda İstanbul Anadolu Yakasının en risksiz yatırım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Sonuçta ne yandan bakarsanız bakın Tuzla’da gayri menkul baz alındığında en karlı yatırım aracı emlak alış satışı olarak görülmektedir.

Tuzla Bölgesinde İnşaat Yapımı

Türkiye’de inşaat sektörünün gün geçtikçe artan atılımı ve son zamanlarda inşaat sektöründe geliştirilen teknolojik kolaylıklar İstanbul Anadolu yakasında ve özellikle Tuzla ilçesinde emlak yatırımcılarının iştahını kabartarak emlak alım satım sektörünü gözde bir yatırım alanı yapmakta olup, Türkiye ve İstanbul’un bir çok bölgesine göre oldukça düşük rakamlara ve sonrasında bir hayli değer kazanmaya müsait arazi fiyatları dolayısıyla güçlenmeye devam eden ülke ekonomisine paralel olarak Tuzlada satılık ve kiralık daireler günümüzün en çok kazandıran gayrimenkul yatırım alanı sayılabilir.

Uzun Vadede Emlak Yatırımı

Dışarıdan bakıldığında ki bu görüntü özellikle yabancı yatırımcıların iştahını kabartsa da, iç piyasada yerli emlak yatırımcısı için durum pek de o kadar iç açıcı sayılmaz. Aslında iç piyasada gayrimenkul yatırımcısının dikkat etmesi gereken en önemli hususların başında gayrimenkul yatırımının yapılacağı zamanlama ve bölge seçimi gelmekte. İstanbul Anadolu yakasının yükselen değeri olan Tuzla ilçesi şimdi emlak yatırımı için gayet uygun bir bölge olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Emlak Yatırımı İhtiyacı

Emlak yatırımcısı için öncelik olarak ihtiyaçlarının değerlendirilmesi yatırım için en uygun yöntemdir. Yatırım yapılacak emlak çeşidinin seçimi de bu durumda kritik bir yerde bulunur. Tuzlada satılık ve kiralık daireler kira gelirine ihtiyaç duyup duymadığınız konusu önemli. Eğer acil kira söz konusuysa daire, ama böyle bir tasarruf söz konusu değilse Tuzla’da daire yerine dükkan satın alınması çok daha doğru olur. Ayrıca dükkanlar kiraya verilirken çok masraf istemezler. Dükkanı kiralayanların her yerini elinden geldiğince güzelleştirecek olması masrafınızı azaltacaktır. Dükkan kiracısı mülkün bakımını yapar ve mülk sahibinden bunun karşılığında bir bedel talep etmez. Ve en önemli konu dükkan işletenlerin genellikle kira ödemelerini düzenli olarak yapmasıdır. Daire kiracılarında ise bu konu gayet sıkıntılı olabilir. Eğer Tuzla bölgesinde yapacağınız bu emlak yatırımı sonrasında kira gelirine ihtiyaç duymayacaksanız ev, dükkan yada arsa yatırım yapabilirsiniz. Özellikle arsa yatırımları geleceğe yönelik en karlı yatırımlar olabilir. Tuzla gibi gelişmekte olan, büyümeye müsait ilçelerde alınacak arsalar uzun vadede düşünüldüğünde en az on on beş yıl sonrası için en karlı yatırım aracı olarak kullanılmış olacaktır.  

19042017

15.04.2017 16:17:20

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

CONCEPT GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK