• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Ada Parsel Sorgulama Tuzla

  Ada Parsel Sorgulama Tuzla

  Ada Parsel Sorgulama Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Ada Parsel Sorgulama Tuzla

  Ada parsel sorgulama Tuzla Tapu Kadastro Müdürlüğü ’nün resmi internet sitesinden yapılabilmektedir. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden indirilebilmekte ve özellikle akıllı telefon ve bilgisayarlara kurulan program sayesinde sorgulama yapılabilmektedir.

  Herhangi bir mülke ait Tapu devri Tuzla ‘da  almadan önce mutlaka ada parsel sorgulaması yapmalıdır. Bu programlar o kadar donanımlıdır ki istendiğinde yol tarifi yaparak navigasyon gibi ada parselin üzerine götürmektedir.

  Tuzla ‘da Ada Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bu programlar telefona indirildiğinde internetin çektiği her yerde ada parsel bilgilerine ulaşmak mümkün olabilir. Yalnız internetin çekmediği yerlerde bu programın çalışması mümkün olamamaktadır. Bu programın yalnızca emlakçılar tarafından kullanılabileceği gibi yanlış algılar mevcut olsa da isteyen herkes bu programı telefonuna ya da bilgisayarına indirip kullanabilir.

  Tuzla Ada Parsel Sorgulama Ne işe Yarar?

  Parsel sorgulama yapmak ne işe yarar ? Tuzla parsel sorgulama yaparak alınacak mülkün yeri uydudan görülebilir. Hangi amaçla kullanılabileceği ile ilgili bilgilenmeye ve tam alan bilgilerine ulaşılmaktadır.

  Bu ekranda yer alan ada kelimesi Tuzla emlakçı piyasası dilinde, etrafı sınırlandırılmış parseller bütünü anlamına gelmektedir. Bu sınırlar sokak, cadde, meydan, akarsu, deniz, göl, demir yolu olarak gösterilebilir. Görüldüğü gibi bu sınırlardan bazıları bazıları beşerî unsurlardır.

  Parsel kelimesi ise bu ada üzerinde sınırları belirlenmiş bağımsız yapı inşa edilecek her bir bölümünün adıdır. Parsel sınırları haritada belirlenmiştir. Bir parselin sadece tek bir sahibi olmaz. Birden çok sahibi olabilir. Hatta kurumlar, dernekler ve benzeri kurumlar da parselin sahiplerinden biri olabilir.

  Tuzla imar parsel sorgulama yapmak, alınması muhtemel mülkün veya arazinin bulunduğu yeri uydudan ve haritadan görülmesini sağlar. Böylece etrafında ne olduğu, yola yakınlığı ve büyüklüğü konusunda fikir sahibi olunmasına yardımcı olur. Alınması muhtemel mülk hakkında ön bilgiye sahip olmak, körlemesine gitmemek adına gereklidir. Tuzla satılık arsalar ve kentsel dönüşüm  ilanlarımız için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

  E devlet Üzerinden imar Ada Parsel Sorgulama

  E devlet üzerinden  parsel sorgulama yapmak mümkündür. E devlet üzerinden parsel sorgulama yapmak TAKBİS’e kayıtlı olmak gereklidir. TAKBİS, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’nde sorgulama yapabilmek için T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmak gerekir.

  E hizmetler bölümünden Tapu ve Kadastro linkine tıklamak ve karşılaşılan ekrandan tapu bilgilerine tıklandığında artık harita bilgilerine ulaşılabilir.Emsal Transferi Tuzla arsa ilanlarımız için 0216 494 0 900 numaradan bizleri arayabilirsiniz.

  Bizlere ulaşmak istediğiniz taktirde web sitemizde yer alan iletişim ağlarımızdan son derece hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli cevaplarımız sayesinde müşterilerimizi her zaman memnun etmeye devam ederiz. Tuzla emlak ofisi  Sizlerin memnuniyeti ile emlak sektöründe zirvede yer almaya devam edeceğiz.

   

  Concept Gayrimenkul ve Danışmanlık

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

   

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2023 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ