• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Emsal Transferi Tuzla

  Emsal Transferi Tuzla

  Emsal Transferi Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Emsal Transferi Tuzla

  Emsal Transferi Tuzla ,inşaat yapılacak parselin veya adanın büyüklüğüne ve Yerel belediye yönetiminin  belirlediği orana bağlıdır. İnşaat yapmak için inşaatın oturacağı taban alanlarının hesaplaması, belediyenin verdiği oran dahilinde arsanın büyüklüğü dikkate alınarak hesaplanır. Taban Alanı Kat Sayısı (TAKS)açılımında okunmaktadır.

  İmar Trasferi , planlanan konut ve ticari alanında “ KAKS ” ile birebir aynı anlama geliyor. Örneğin “X Belediyede  2,07 emsal var ” demek , 2000 m2 ‘lik  bir arsa üzerine maksimum  2000 x 2,07 = 4140 m2 ‘lik net inşaat alanı yapılabiliriz anlamına gelir.

  Tuzla Emsal (imar) Transferi ‘ne uygun Satılık Arsa

  Yatırım amaçlı  daire ve gayrimenkul  almayı düşüyorsanız arsa payı ve üzerine ileride yapılabilecek yeni konutun  net inşaat alanı yatırımınızın dönüşümünü doğrudan etkileyebilecektir.

  Satın alacağınız dairenin imar planına uygun şekilde  ve tapusunun da sorunsuz olmasını kontrol ediniz. Tapu sorgulama hakkında detaylı yazımız için (bkz. ada parsel sorgulama Tuzla nasıl yapılır?) bağlantısına tıklayabilirsiniz.

  Tuzla satılık daire alırken bu ve bunlar gibi konularda daha detaylı bilgi almak ve oluşabilecek olumsuzluklara  karşı yatırımlarınızı korumak için aşağıdaki iletişim Numaralarından Concept Gayrimenkul Danışmanlık ‘firmamıza ulaşabilirsiniz.

  Emsal Transferi ‘ne uygun Satılık Arsa ilanları

  TAKS alanının hesaplanmasından sonra KAKS alanı yani Kat Alanı Kat Sayısı hesaplanır. Diğer bir adıyla Emsal alanı arsanın yüz ölçümü ile KAKS’ ın çarpımının sonucunda bulunan sayıdır.

  Yine 500 M2 üzerinden gidilirse emsal oranı olarak 2.00 olan bir imar planına göre 1000 M2 toplam KAKS çıkmaktadır. Yani 500 M2 alanlı ve 0.60 TAKS olan bir arsada 300 M2 tabana oturmuş bir inşaatın KAKS oranı 2.00 olursa toplam alanı 1000 M2 olacaktır.

  TAKS KAKS  Emsal Transferi Oranı nedir Tuzla

  Bir inşaata başlamadan önce mutlaka TAKS ve KAKS oranları bilinmeli ve buna bağlı hesaplamalar yapılmadan maliyet hesabı yapılmamalıdır. Tuzla satılık arsalar ve kentsel dönüşüm projeleriniz için bizleri arayabilirsiniz.

  E devlet Üzerinden imar Ada Parsel Sorgulama

  E devlet üzerinden  parsel sorgulama yapmak mümkündür. E devlet üzerinden parsel sorgulama yapmak TAKBİS ’e kayıtlı olmak gereklidir. TAKBİS , Tapu ve Kadastro Bilgi Sisteminde sorgulama yapabilmek için TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmak gerekir. E hizmetler bölümünden Tapu ve Kadastro linkine tıklamak ve karşılaşılan ekrandan tapu bilgilerine tıklandığında artık harita bilgilerine ulaşılabilir.

  İmar hakkı transferi nasıl yapılır

  Bizlere ulaşmak istediğiniz taktirde web sitemizde yer alan iletişim ağlarımızdan son derece hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli cevaplarımız sayesinde müşterilerimizi her zaman memnun etmeye devam ederiz. Tuzla emlak ofisi  Sizlerin memnuniyeti ile emlak sektöründe zirvede yer almaya devam edeceğiz.

  Concept Gayrimenkul ve Danışmanlık

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.