• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzla Müstakil

  Tuzla müstakil villa

  Tuzla Müstakil

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzla Müstakil

  Tuzla müstakil villa sahibi olmak, son yılların gelecek vâde den Tuzla semtinde oldukça mantıklı bir yatırım olacaktır. Tuzla ’nın tarihçesine şöyle bir göz gezdirdiğimizde, semtin 1400 yılı itibariyle Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı topraklarına katıldığını görmekteyiz.

  O dönemler Tuzla’da yaşayan Rumlar, mübadele için tabi tutulmuşlar ve Lozan Anlaşması çerçevesinde Selanik, Drama ve Kavala’dan gelmiş olan Türkmenler ile yer değiştirmişlerdir. Tuzla 1980 tarihlerine kadar balıkçılık ve çiftçiliğin bir arada sürdürüldüğü bir kasaba şeklindeydi.

  Tuzla Müstakil Satılık

  Ancak zamanla sanayi merkezi haline geldi; bu noktada tarım ve çiftçilik önemini kaybetti. Günümüzde ise tersaneleri ve denizcilik okulları ile bilinmekte olan bir semttir. Ayrıca Türkiye ’nin en büyük tersanesine de ev sahipliği yaptığını söylemek gerekir.

  Bir de semtin 13 kilometre boyunca kıyı şeridi ile denize bağlandığını söylemek gerekir ki; bu ve diğer tüm özellik ve yaşam şartları, bölgedeki emlak sektörünün de canlanmasını sağlamıştır.

  Tuzla Müstakil Kiralık

  Tuzla kiralık villa kiralayacak olan vatandaşlar, öncelikle Tuzla mahallelerinde bir pazar araştırmasına girmelidir. Bölgenin hastanelere, eğitim kurumlarına, Metro ulaşım ağına ve Tuzla Marina gibi önemli alışveriş merkezlerine ya da kıyı şeridine bağlı olan kesimlerine yakın yerlerden ev kiralamak, biraz daha maliyetli olsa da daha akılcı olacaktır.

  Tabii her bölge ve mahallenin kendi içinde değişiklikler gösteren bir fiyat listesi var. Bu fiyat listesi, tutulacak evin nasıl bir yaşam sunduğu ile paralel olarak değişik rakamları içinde barındırıyor. Dolayısıyla müşteriler, öncelikle hangi olanaklara sahip olmak istediğine karar veriyor; sonrasında ev seçiminde bulunuyorlar.

  Tuzla  Müstakil Villa Fiyatları

  Tuzla kiralık villalar , seçtiğiniz evin hangi bölgede ve hangi yaşam olanaklarına sahip olduğuna göre değişiklik gösteriyor. En çok ev kiralanan bölgeler arasında ise şu mahalleler öne çıkıyor: İstasyon Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Postane Mahallesi ve Cami Mahallesi…

  Bunların dışında bazen bölgenin en yüksek yeri olan Akfırat Mahallesi ile Şifa Mahallesi adreslerine de gözlerini çevirenler olabiliyor. Kiralık müstakil villalarda olduğu gibi satılık müstakil ve havuzlu villalarda da oldukça yoğun bir talep bulunmakta; bu konut tiplerine Tuzla ’nın hemen hemen her semtinde rastlamak mümkün olmaktadır.

  Tuzla Müstakil Kiralık Ev

  “ Tuzla kiralık müstakil deniz kenarında ev -villa fiyatları ” listemizde bakın hangi ilanlar öne çıkmakta?.. Aydınlı Mahallesi içerisinde villa kiralamak isteyen müşteriler, minimum 3250-3500 TL fiyatlarında evlerle karşılaşabiliyor. Söz konusu evler 3+1 veya 4+1 şeklinde 150 ila 250 metrekare arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

  Tuzla Satılık Arsa

  Yine ev alım-satımında önemli bir merkez konumunda olan Postane Mahallesi içerisindeki kiralık villa fiyatlarına baktığımızda farklı rakamlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlar şu şekilde örneklendirilebilir: 170-180 metrekare 3+1 müstakil villalar, 4000 ila 4250 TL fiyat etiketlerine sahip olabiliyor.

  Ancak buna karşın aynı bölgede 200-300 metrekareye sahip bazı villa tiplerinin de 3750 ya da 4000 TL ve üzeri fiyatlarda sunulduğunu görebilmek mümkündür.

  Soru ve randevu talepleriniz için arayabilirsiniz. Tuzla emlakçı  +902164940900  / +905302382266

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2021 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ