• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzla Tapu Randevu Alma

  Tuzla Tapu Randevu Alma

  Tuzla Tapu Randevu Alma

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzla Tapu Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Tuzla Tapu randevu alma ile tapuda devir işlemlerinin yapılabilmesi için tapudan randevunun alınması gerekmektedir. Zira aksi bir durumda tapu devir işlemlerinin yapılması mümkün değildir. Peki, tapu randevu alma işlemi nasıl yapılıyor İşte tapudan randevu alma işlemleri hakkında bilmeniz gereken her şey!

  Tapu randevu alma işlemi nasıl yapılır diye merak edenlere tapudan randevu alma işlemlerinin online bir şekilde yapılabileceği söylenebilir. Bunun için de ilk olarak tapu dairesinden belirli bir gün ve saat için randevu alınmasının gerektiği dile getirilebilir.

  Tuzla Tapu Randevu Alma

  Söz konusu randevular tapu dairelerine doğrudan giderek alınabilecekleri gibi internet ortamında da belirlenebilmektedir. Bu bağlamda tapu randevu alma işlemi nasıl yapılır sorusunu soranlara izlemeleri gereken adımlardan sırası ile bahsedilebilir.

  • Tapu randevu alma işlemi nasıl yapılır diyenlere ilk olarak tapu dairesinin resmi internet adresi olarak da bilinen onlinerandevu.tkgm.gov.tr adresine giriş yapmaları gerektiği söylenebilir. Söz konusu adres Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün hem güncel hem resmi adresi olarak bilinmektedir.
  • Daha sonra tapu dairesinin resmi web sitesinde yer alan boş günler ve saatler kontrol edilmeli ve bahsi geçen tarihler içerisinden seçim yapılarak tapu randevu alma işlemleri sonuçlandırılmalıdır.
  • Sonrasında ise seçilen gün ve saatte randevunun alındığı tapu dairesine gidilmesi gerekmektedir.

  Tapu dairesine randevu alan ancak herhangi bir nedenden ötürü randevusuna gidemeyecek olan vatandaşlara da randevularını iptal ettirmeleri tavsiye edilmektedir. Zira iptal edilmeyen ve gidilmeyen randevular konusunda 1 sene içerisinde 3 kez aynı durumun yaşanması halinde vatandaşların yeniden tapu dairesinden randevu almaları imkansız hale gelecektir.

  internetten Tuzla Tapu ‘dan Randevu Almak için gerekli belgeler

  Tuzla Tapu devri için randevu alma işlemi nasıl yapılmalıdır sorusuna yanıt olarak internetten tapu randevusu alma konusuyla alakalı biraz daha detaylı bilgilendirme yapılabilir. Buna göre internet üzerinden tapu dairesi için randevu almak isteyen kişilere aşağıdaki adımları eksiksiz şekilde uygulamaları gerektiği söylenebilir:

  İlk olarak tapu dairesine gitmek için alınacak olan randevunun tarihi belirlenmelidir. TC kimlik bilgileri ve tapu senet bilgileri dahilinde müdürlük kontenjanı için bu aşamada randevu alınabilmektedir. Ancak TC kimlik bilgileri ve tapu senet bilgilerinin birbirleri ile uyumlu olması da mecburidir. Bilgilerin eşleşmemesi durumunda randevu alınması mümkün değildir.

  Son derece hızlı bir şekilde internetten tapu dairesi için randevu alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından da randevu saatine 15 dakika kala dairede hazır halde beklemek gerekmektedir. İnternetten randevu alan vatandaşların randevularına belirlenen tarih ve saatlerde gitmemeleri halinde söz konusu randevular tapu daireleri tarafından iptal edilmektedir.

  Web tapu Randevu Al Tuzla

  Tapu randevu alma işlemi nasıl yapılır sorusuna verilen yanıtlardan sonra tapudan randevu alırken nelere dikkat edilmelidir sorusu da yanıtlanabilir. Tapudan randevu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, daha sonradan yeniden randevu alınabilmesi açısından da oldukça önemlidir. Bu bağlamda,

  • Eğer vatandaşlar bir yıl içerisinde tapu senedi sahibi olmak için aldıkları randevulara 3 defa gitmezlerse, 1 yıl gibi bir süre boyunca randevu almaları yasaklanmaktadır.
  • Tüzel ya da gerçek vatandaşlar bir gün içerisinde sadece bir kere randevu alabilmektedir.
  • Bir TC kimlik numarası ile alınan tapu senedi randevuları başka bir TC kimlik numarası ya da tapu senedi randevusu ile değiştirilememektedir.
  • Tapu senedi randevusu alınması halinde tapu dairesi sisteminde 20 dakika süren bir oturum oluşturulmaktadır. Süre tamamlandığında ise vatandaşların bilgileri sistemden temizlenmektedir.
  Wep Tapu Randevu nasıl alınır

  Tapu randevu alma işlemi nasıl yapılır ve randevu alırken dikkat edilmesi gerekenlerle alakalı verilen tüm bu bilgilerden sonra tapu randevusunun iptaliyle ilgili de bilgilendirme yapılabilir. Buna göre aldığı tapu randevusunu iptal ettirmek isteyen kişilerin ALO 181 üzerinden rahatlıkla tapu randevusu iptali yapabilecekleri söylenebilir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL.

  Melek UZUN

  +90530 238 22 66

  +90216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2021 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ