• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla ; Site içinde bulunan binaların bağımsız bölümlerinin fazla olması sebebiyle yönetimin profesyonel yöneticilerden oluşması gerekir.

  Genellikle bu tür toplu konutların bulunduğu sitelerde tek bir yönetimin olması site sakinlerinin de tercih ettiği durumdur.  Bu nedenle site ile ilgili yapılması gereken işlerin tamamından site yönetimi sorumludur. Bütün bu işlerin yapılabilmesi için site sakinleri bir araya toplanarak bir yöneticisi seçilir.

  Site Yönetimi Neler Yapar?

  Site yönetimi ve Tuzla site yöneticiliği kat mülkiyeti kanunu çerçevesinde görev yapar ve bu görev ciddi anlamda profesyonel bir hizmet içerir. Site yönetimi için, site sakinleri her yıl düzenli olarak Ocak ayında toplanarak ortak karar alır ve site yöneticisi tayin edilir.  Yine ortak alınacak kararlarla bir yönetim planı oluşturulur.  Ardından gündem hazırlanır ve bu gündemler ile ilgili ortak fikir birliği sağlanarak yönetici çalışmaya başlar.

  Site Yönetiminde Çevre Düzenlemesi

  Site içinde bağımsız binaların içinde genellikle yeşil alanlar bulunur.  Bu yeşil alan site çevresi olarak yönetmelikte geçer.  Özellikle yeşil alanın yoğun olduğu sitelerde çevre ve bahçe düzenlemesinin periyodik olarak bakımı sağlanır. Site alanı içine giren bölümler sitede yaşayan insanların ortak masrafları içine girer ve ortak olarak paylaşılır. Şahsuvaroğlu Ambiyans Çarşı Tuzla kiralık ve satılık ilanlarımız için bizleri arayabilirsiniz.

  Sitenin bahçe ve çevre düzenlemesi site yöneticisi tarafından gerçekleşir.  Ancak bunun için yine apartman sakinlerinin ortak karar alması şarttır.  Çevre düzenlemesi denildiğinde bahçenin etrafına çit veya duvar örülmesi, yeşil alanların bakımı, çimlerin düzenli olarak biçilmesi,  siteye giriş çıkışın sağlandığı kapı,  site içinde varsa çiçek, ağaç dikme veya site sakinlerinin istekleri doğrultusunda peyzaj çalışmaları, oturma alanı,  çocuk bahçesi,  banklar gibi bütün işlerin tamamı site yönetiminin yapması gereken işlerdir.  Bunların yapılabilmesi için ise site sakinlerinin ortak kararının onaylanması gerekir.

  Site Çevre Düzenlemesi İçin Gerekli Yasal Prosedür Nasıl İşler?

  Gerek apartman gerekse site yöneticiliği 634 sayılı kanun çerçevesinde yani,  kat mülkiyeti kanunu gereğince site içinde bulunan bağımsız bölümlerin dışında kalan bütün alanlar site sakinlerinin kullandığı alanlar olarak belirlenmiştir.

  Bu nedenle bunların tamamı ortak kullanım alanına girer.  Site içinde bulunan her kat sahibinin,  ne kadar metrekare arsa payı varsa o kart sahibinin metrekaresi ölçüsünde site ve çevresinden faydalanma hakkı bulunur. Bunun içine site ve apartmanın içindeki bütün kullanım masrafları dâhildir.  Bunlar; asansör,  merdiven,  koridor, çatı,  bahçe,  sığınak,  kazan dairesi ve apartmana ait ne varsa tamamı ortak kullanım alanı olarak belirlenmiştir.

  Çevre Düzenlemesine Site Yönetiminin Katkısı Tuzla ‘da

  Bu bölümler ile ilgili yapılması gereken her türlü masraf Ocak ayında yapılan toplantıda ayrıntılı olarak ele alınır. site sakinlerinin onayına sunulan ortak bir bütçe çıkartılır ve bu bütçe oylanarak kabul edilir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK.

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

  0216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.