fbpx
 • TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Daire Satın Alırken

  Daire satın alırken tuzla

  Daire Satın Alırken

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  DAİRE SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

  Daire Satın Alırken dikkat edilmesi gereken hususları inceleyeceğiz bugün.Ev sahibi olmak, her ay aile bütçesinin hatırı sayılır bir kısmını kira olarak ödeyen herkesin hayalidir. Sadece kirada oturanlar ev sahibi olmak istemez hali hazırda bir veya birden fazla evi olanlar bile yatırım amaçlı yeni bir ev almayı ister.

  Uzun yıllar kirada oturan bir kişiye, nasıl bir eve sahip olmak isterseniz diye sorulduğunda muhtemelen verdiği cevap, “ ev benim olsun da isterse bir göz odası olsun ”şeklinde olacaktır. Oysaki daire satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? konusu, ister bahçeli ev olsun ister apartman dairesi  olsun isterse bir göz odası olsun yeni bir gayrimenkul almak isteyen herkesin çok dikkatli olması gereken bir konudur.

  Hiç bir araştırma içine girmeden, “üç beş kuruş param var bu para eriyip gitmeden hemen değerlendirmeliyim” telaşına düşüp alel acele bir kararla daire satın almak oldukça yanlıştır. Yeni bir ev satın almadan önce  ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir? konusunda titiz bir araştırma içerisine girmek gerekiyor.

  DAİRE SATIN ALMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

  • İlk yapılması gereken bütçenin belirlenmesidir. Ne kadar toplu paranız var? Toplu paranız ev almak için yeterli mi yoksa ekstradan banka kredisine ihtiyaç var mıdır. Belirli bir birikmiş para yok ise evin tamamına bankadan kredi çekilmesi gerekiyorsa aylık en fazla ne kadar kredi ödemesi yapabileceğinizi tespit etmeniz gerekmektedir.
  • Bütçeyi belirledikten sonra satın almak istediğiniz evin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini listelemenizi tavsiye ederiz. Mesela ev kaç odalı olmalı, kaç metrekare olmalı, ayrı mutfak mı yoksa Amerikan mutfak mı olmalı gibi tüm beklentilerinizi listelemeniz kriterlerinize uymayan evleri elemenizi sağlayacaktır.
  • Satın alınacak olan dairenin yaşı yani kaç yıllık bir bina olduğu oldukça önemlidir. Çünkü, eski bir ev fiyat olarak uygun olabilir ancak daha sonra çıkaracağı masraflar size daha pahalıya patlayabilir. Hani derler ya astarı yüzünden pahalıya geldi diye, eski bir binadan daire satın almak çok da mantıklı değildir.

  DAİRE SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

   

  • Birçoğumuz daire satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? konusunda en çok dairenin cephesine önem verilmesi gerektiğini bilmeyiz. Bir dairenin cephesi yani odalarının Güney- Doğu, Güney- Batı yönlerinde olması her zaman tercih sebebidir. Daha basit bir ifadeyle, kışın güneş gören yazın ise güneşi daha az alan en  makbul evdir.

  Daire satın alırken

   

  • Özellikle doğalgaz kullanılan bir binadan ev almayı düşünüyorsanız ara katlardan tercih yapmanız akıllıca olacaktır. Alt katta ve üst katta oturanların kullanmış olduğu doğal gaz sayesinde hem daha iyi ısınmış olursunuz hem de doğalgaz faturalarında tasarruf etme imkanınız olur. Bu ayrıcalığından dolayı ara katlardaki dairelerin satış fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır.
  • Yüksek katlı bir binadan ev almayı düşünenler için önerimiz, manzara bakımından yüksek kat daha cazip olsa da daha alt katlarda oturmak her zaman daha iyidir. İllaki tercihinizi yüksek katlardan yöne kullanacaksanız apartmanda jeneratör olmasına önem vermelisiniz. Yoksa elektrik kesildiği zaman merdivenlerden yürümek zorunda kalabilirsiniz.
  Address Tuzla  konut projesinde Satışları Başladı

  • Eskiden olduğu gibi artık sahibinden satılık daire bulmak o kadar da kolay değil, günümüzde gayrimenkul satışlarının yüzde doksanı emlakçılar aracılığı ile yapılmaktadır. Her meslek grubunda olduğu gibi emlak danışmanlığı yapanların da dürüst ve güvenilir olması çok önemlidir. Tek bir emlakçının gösterdiği evlere bağlı kalmadan en az iki farklı emlakçı aracılığıyla farklı farklı evlere bakıp karar vermeniz doğru karar vermenize yardımcı olacaktır.
  Daire satın alırken nelere dikkat etmeliyiz

  Yukarıda saydığımız maddelerin hepsi ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Fakat ev satın alırken dikkat edilmesi gerekenler  arasında en önemlisi satın alınacak olan binanın depreme dayanıklı olup olmadığıdır.

  Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.