• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Enflasyona endeksli konut kredisi

  ziraat bankası Enflasyona endeksli konut kredisi

  Enflasyona endeksli konut kredisi

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Enflasyona endeksli konut kredisi Ziraat Bankası

  Enflasyona endeksli konut kredisi Ziraat Bankası Tuzlada ,17 haziran 2019 itibariyle kamuoyuna duyuruldu. Kredi faiz oranları, faiz güncelleme dönemleri, alınabilecek kredi yüzdesi gibi detaylar, Banka tarafından yapılan açıklamada yer alıyor.

  Tuzlada Konut sahibi olmak isteyen Ziraat Bankası müşterileri için açıklamanın detaylarını özetledik. Belirlenen kriterlere göre ödeme seçeneklerinde kişisel alternatifler de yer alıyor.

  Enflasyona endeksli konut kredisi nedir?

  Banka, kendi müşterilerine özel, kolay ödeme avantajlı bir konut seferberliği başlattı. Buna göre önceden belirlenen vâdeler de taksitle ev sahibi olunabilecek. Enflasyona endeksli konut kredisi ise müşterinin içinde bulunduğu piyasa dengelerinin dikkate alındığı bir ödeme şekli olarak düşünülebilir.

  Tuzlada ,Belirlenen faiz oranlarına ek olarak Tüketici Fiyatları Endeksi ‘nin (TÜFE) dönemsel iniş-çıkışları, konut kredi ödemelerini de belirleyici olacak.

  Enflasyon ve faiz oranları hangi aralıkta belirlenecek?

  Tuzlada ,Bahsi geçen kampanyadan faydalanmak isteyen banka müşterileri, önceden belirlenen takvime göre TÜFE etkisinin hesaplandığı bir ödeme planına tabi tutulacak. Sözleşmede iki alternatif kullanıcılara sunuluyor.

  İster 6 aylık isterse 12 aylık periyotlarda faiz oranları güncellenebilecek. Faiz oranlarının belirlenmesinde TÜFE oranlarına ek olarak, kredi alım sürecindeki marj miktarı da dikkate alınacak.

  Öngörülen enflasyon grafiği yakın gelecekte olumlu bir çerçeve altında toplanıyor. Bugün kredi alımını gerçekleştirenler için 1 yıllık süreçte faiz artışının dengeli olacağı yaygın kanaât. Buna göre enflasyon endeksli konut kredisine başvuruların da yoğun olması bekleniyor.

  Ziraat Bankası’nın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi 2019

  Ziraat Bankası’nın enflasyona endeksli konut kredisi 2019, dönemsel faiz güncellemesi ile bireylerin konut sahibi olmasının önünü açıyor.

  Ziraat Bankası yetkililerinin yaptığı açıklamanın özeti;

  ‘’Faiz güncelleme dönemleri sözleşme aşamasında belirlenecek. 6 ila 12 aylık periyotlar hâlinde iki alternatif sunulacak. Satın alınacak konutun toplam ödemesinin % 80’e kadar kredi talep edilebilecek. 120 aya kadar taksitlendirme yapılabilecek. Konut faizleri marj oranı ve TÜFE birlikte hesaplanarak belirlenecek.’’

  Enflasyona endeksli konut kredisi Tuzla

  Projenin amacı, müşterilerin istedikleri zaman konut sahibi olabilmeleri. Bunu gerçekleştirirken de sürekli artan fahiş faiz oranlarının önüne geçmek. Alınacak kredi miktarı ve ödemede belirlenecek vâde, maksimum sınıra kadar alıcının tercihine sunuluyor.

  1 ila 120 ay arasında bir ödeme planı tercih etmeniz mümkün. Ayrıca yine alacağınız toplam krediyi bütçenize göre belirleyebileceksiniz. Ziraat Bankası konut maliyetinin yüzde 80’inin geçmemek şartıyla bu tercihi de müşterilerine bırakıyor. Peşin ödeme miktarınıza ve aylık ödeme gücünüze göre isterseniz bu oranın tamamından isterseniz asgarî kısmından faydalanabileceksiniz.

  Enflasyon endeksli konut kredisi erken ödeme yapılabilecek mi?

  Erken ödeme seçeneği proje kapsamında mevcut. Bu süreçte ek bir maliyet olup olmadığı da banka tarafından açıklandı. Herhangi bir erken ödeme sırasında ek bir bütçe gereksinimi doğmayacak.

  Sabit faizli konut kredisi ürünü nedir?

  Bankalar tarafından müşterilere sunulan konut kredileri, tuzlada çoğunlukla sabit faizli olarak gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası’nın enflasyon endeksli konut kredi alımında da, müşterilere böyle bir opsiyon sunuluyor. Buna göre kullanıcı, vâde süresi kapsamında arzu ettiği an bu sisteme geçiş sağlayabilecek.

  Hangi yöntemin daha avantajlı olduğuna dair farklı görüşler mevcut. Fakat enflasyon oranlarının mevcut konut kredi faizlerinden daha düşük olduğu durumlarda bu kampanya oldukça avantajlı görünüyor.

  Ziraat Bankası’nın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Başvuru

  Tuzlada Ziraat Bankası’nın enflasyona endeksli konut kredisi başvuru, banka müşterilerine özel olarak gerçekleştiriliyor. Ön başvurular web sitesi üzerinden ya da direk banka yetkilileri ile temasa geçerek yapılabilir. Web üzerinden yapılacak kayıt işlemlerinde bilgilendirme formunu dikkatle okumak ve okuyup anlaşıldığını beyan etmek gerekiyor.

  Konut satışlarında son veriler talep oranının azaldığını gösteriyor. Bu ekonomik dönüşüm sürecinde piyasadaki hareketliliğini artırmak ve bireylere kolaylık sağlamak üzere bankalarca çeşitli kampanyalar gerçekleştiriliyor.

  Sabit faizli konut kredilerindeki yüksek oranlar, bireysel alıcılar için zorlayıcı bir niteliğe sahip. İnşaat sektöründeki bu zorlayıcı şartlar devlet Tuzlada TOKİ projeleri ile daha bireye dönük bir platforma yayıldı.

  TOKİ istanbul kura çekimleri ne zaman ? başvurularına olan yoğunlukla birlikte açıkça kalan adaylar için alternatif olanaklar gündeme geldi. Ziraat Bankası milyonlarca müşterisini taksitle ev sahibi yapabilecek bir proje geliştirdi. Gün itibariyle projenin kapsamı ve detayları da ilgililerle paylaşıldı. Bundan sonraki süreç, başvuru alımları ile sözleşmelerin hayata geçirilmesini kapsıyor.

  Bankanın müşteri destek hattını arayarak ya da bireysel müşteri temsilciniz ile  iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  Kampanya sürecinin bitişine ilişkin henüz bir belirleme yapılmazken, başvurudaki yoğunlukla paralel bir başvuru alım programı gerçekleştirileceği ön görülüyor. Tuzla satılık daire ilanlarımız için web sitemizi ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den bize ulaşabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.