• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler tuzla

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler ; Ev bakmaya genelde internetten başlanır. Ev fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bu gezinti işe yarayabilir. Ancak burada görülen resimlerin pek çoğu gerçeği yansıtmamaktadır.

  Tuzla Emlakçılar çektikleri resimleri özel programlarda eğip bükerek odaları büyük ve aydınlık gösterebilir. Evin metrekareleri genelde fazla fazla yazılır. Bütün evler sağlık kuruluşuna, markete, toplu ulaşıma ve okula yakın konumda gösterilir. En iyisi gözle görmek ve araştırma yapmaktır.

  Tuzla ‘da Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler

  Daire bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler arasında eğer kişi kendisi oturacaksa ilk olarak, muhit yani evin bulunduğu yere dikkat edilmelidir. Hayvanlar insanlardan kaçıyorsa oradan uzak durulmalıdır. Çünkü hayvanlara kötü davranılan bir yerde çocuk büyütülmez.

  Bir yerin kültür düzeyi ve eğitimli insan sayısı oradaki hayvanların davranışları ile belirlenir. Hayvanlar sevmeye çalışıldığında insanlardan kaçmıyorsa orada her türlü canlı değer bulur. Eğitimli insanların sayısı fazladır.

  Eğer aile olmak üzere ev alınacaksa veya zaten aile olarak ev aranıyorsa ailelerin çoğunlukta olduğu site ya da apartmanlar tercih edilmelidir. Ama mümkünse çocukların oyun alanlarında biraz vakit geçirilmeli ve davranışları gözlemlenmelidir. Çocuklar ailelerinin aynasıdır.

  Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler- Dairenin Yeri

  Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında dairenin yeri de önemli bir kriterdir. Sosyal ortam açısından değerlendirmeler bittikten sonra fiziksel olarak değerlendirmelere geçilebilir.

  Eve yakın olan okul ve sağlık kuruluşu var mı? Market, eczane, pastane vb. dükkanlar var mı kontrol edilmelidir. Sonrasında evin bulunduğu apartman ya da sitede internet alt yapısı olup olmadığı, doğal gaz olup olmadığı ve kablolu TV alt yapısı olup olmadığı ile ilgili soruşturmalar yapılabilir.

  Eğer havuzlu sitede kiralık daire Tuzla içinse sosyal alanlarının yeterliliği, güvenliğinin ve otoparkının olduğunun teyit edilmesi önemlidir. Sitelerde aidat da önemli bir masraf kalemidir. Hatta bazı sitelerde aidatlar kira kadar yüksek limitlere ulaşabilmektedir.

  Ev bakmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Sonrasında evin bulunduğu apartman veya blok içerisine girilir. Evin bulunduğu kat ve cephe mutlaka gündüz ve gece iki farklı zamanda görülmelidir. Bazen sadece gece görülen bir evin gündüz ışık alıp alamadığını fark etmek mümkün olmaz. Evin bulunduğu kata çıkarken eğer çok yukarıda değilse merdivenden çıkılması iyidir.

  Böylece diğer katlar da görülmüş olur. Komşular hakkında az çok fikir sahibi olunabilir. Ayakkabılar dışarda mı içerde mi? Daire önlerinde ne gibi eşyalar var? Bunlara dikkat edilmelidir.

  Dairenin bulunduğu kat ara katlarda olmalıdır. En üst kat ve zemin katlardaki dairelerin ısınma giderleri daha fazla olmaktadır. Evin yalıtımının iyi olması elbette önemli bir faktördür. Evin iskanlı ve daire tapusunu olması en baş kriter olmalıdır. İskanı olmayan ev sonrasında çok daha fazla masraf çıkarabilir. Balkonların kapalı ve pencerelerin çift cam olması elbette artık bir lüks değil gerekliliktir.

  Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.