fbpx
 • TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir

  Ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir tuzla

  Ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  EV SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

  Ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Yeni bir ev satın almak, mağazadan bir kıyafet alıp eve gelince beğenmeyip dolabın bir köşesinde bırakmaya benzemez. Çok ciddi araştırmalar yaparak her türlü detayın düşünülerek daha sonra ev satın alma işleminin gerçekleşmesi gerekir.

  Bazı kişiler sadece yatırım amaçlı olarak sık sık daire aldıkları için daire satın alırken nelere dikkat edilmelidir? diye oturup kafa yormazlar. Çünkü yatırım amaçlı ev alanlar için uygun fiyatlı olan bütün evler satın almak için idealdir. Sonuçta satın aldıkları o evde kendileri oturmayacaktır.

  Hayatta herkes yatırım amaçlı olarak sürekli ev alma şansına sahip değildir. Ömrü hayatı boyunca bir ev sahibi olmak için yıllarca çalışıp dişinden tırnağından artırarak para biriktiren insanlar hayatta sadece bir kere ev sahibi olacakları için bu konuda çok dikkatli olmak zorundadırlar. Yeni bir ev alma arayışı içerisinde olanlar öncelikle ev satın almadan önce nelere dikkat etmek gerekir? detaylı bilgileri edindikten sonra karar vermeleri daha doğru olacaktır.

  EV SATIN ALMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR

  • Çocuklar kadar masum olan bir diğer canlı, evimizde bizimle birlikte yaşayan hayvanlardır. Maalesef ki bazı binalarda yaşayan kişiler apartmanda evcil hayvan kabul etmemektedir.

   

  • Evcil hayvanınız var ise yeni bir ev satın almadan önce bu konunun sorun olup olmayacağını öğrenmeniz daha sağlıklı olur. Son dönemlerde bu konuda mağdur olan ev sahiplerinin yaşamış oldukları sıkıntı çok sık gündem konusu olmaktadır.

  Ev satın alınmadan önce nelere dikkat etmek gerekir

  • Özellikle yeni binalarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilik evde uzun süre tadilat yapılmaması için büyük önem taşımaktadır. Evin satışının gerçekleşmesi için tanıtım esnasında işçilik ve kullanılan malzemenin ne kadar iyi olduğu hakkında bilgiler verilir.

  Bu sözlerin doğruluğunu tespit etmek için müteahhitten ya da satış temsilcisinden müsaade alarak inşaat sektöründen anlayan bir usta bularak bu detayları kontrol ettirebilirsiniz.

   

  • Bayanlar için ev temizliğinde en önemli konulardan biriside cam temizliğidir. Eski yapılarda çok sık rastlanmıyor olsa da bazı yeni binalarda görüntüsü güzel olsun diye camlar rahat kullanıma müsait olmamaktadır. Bu konu bazıları için çok da önemli olmasa da bir süre sonra cam temizliği sıkıntı yarattığı için sorun teşkil edebilmektedir.

   

  • Tercih yaparken kararsız kalınan noktalardan bir tanesi Amerikan mutfaklı ya da ayrı mutfaklı daire seçimdir. Her ikisininde kullanım olarak avantajlı yanları vardır.  Şayet Amerikan mutfaklı bir tuzla satılık daire merkez de almak istiyorsanız havalandırma sistemine dikkat etmelisiniz. Bacalı bir aspiratörü olan Amerikan mutfaklarda havalandırma gayet başarılı olmaktadır.

  Tuzla da ev satın alınmadan önce nelere dikkat etmek gerekir

  • Isı ve ses yalıtımı yapılmış olan bir binadan ev sahibi olmak oldukça keyiflidir. Isı yalıtımı sayesinde kışın soğuklardan yazın ise aşırı sıcaklardan en az seviyede etkilenirsiniz. Isı yalıtımı olan bir binada oturmak elektrik ve doğalgaz faturası açısından avantajlıdır.

  Bir dairede ses yalıtımının olmaması gerçekten kötü bir durumdur. Hiç kimse yan dairede oturan komşusunun en ufak bir sesini bile duymaktan hoşlanmaz. Isı ve ses yalıtımı basit gibi görünse de yeni bir daire satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli kriterlerden biridir.

  • Evini satmak isteyenler en yüksek fiyata satmak ister ev almak isteyenler de tam tersi en uygun fiyata almak ister. Ev için biçilen değerin doğruluğunu tespit etmek için piyasa araştırması yapılması uygun olacaktır.
  Ev satın alırken nelere dikkat edilmelidir Tuzla

  Daire satın alırken nelere dikkat edilmelidir?Size verilen fiyatla aynı semtte de aynı konumda aynı özelliklere sahip olan başka bir evin fiyatı ile karşılaştırma yaparak satın almak istediğiniz evin fiyatının makul olup olmadığını tapu eksperi tuzla sayesinde  tespit edebilirsiniz. Bu sayede satın alacak olduğunuz eve değerinden fazla ücret ödememiş olursunuz.

  Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.