• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla ,Geçmişten bugüne en önemli ve ticaretin en çok döndüğü sektörlerden birisi olan gayrimenkul sektöründe müşteriler her zaman kazanç elde edebilecekleri imkanlara sahip olmaktadır.

  Ancak özellikle bir konut satın almak isteyen kişilerin söz konusu kazancı sağlamak ya da kazançlarını devam ettirebilmek için bazı önemli noktalara dikkat etmeleri büyük önem arz etmektedir.

  Buna göre en çok da kiracılı konut satın alma aşamalarında hazırlanan kira sözleşmelerine dikkat etmek uzun vadede alıcıların haklarını koruma konusunda oldukça mühim olabilmektedir. Peki, kiracılı konut satın alma süreci nasıl işlemektedir? Kiracılı daire satın almak doğru mu? İşte kiracılı konut alma hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler!

  Kiracılı Konut Satın Almak Tuzla ‘da Doğru mu?

  Gayrimenkul sektöründen kazanç elde etmek isteyen ve bu nedenle bir konut satın almayı düşünen ve kiracılı daire satın almak doğru mu diyen kişilere satın almak istedikleri konutta bir kiracının yaşaması halinde ilk olarak ev sahibi olan kişi ile iletişime geçmeleri ve detaylı bir durum değerlendirmesi yapmaları önerilmektedir.

  Evi satın almayı planlayan kişilerin amaçları satın alınacak olan evi yatırım amaçlı kullanmaksa evde oturan kiracı ile geçmişte yapılan ve hala geçerli olan kira sözleşmesinin kabul edilmesi mümkün olabilmektedir. Tuzla alaçatı evleri satılık daire fiyatları için web sitemizi ziyeret edebilirsiniz.

  Satılan evden çıkma süresi

  Satın alınacak olan ev kiraya verme dışında daha farklı amaçlar üzerinden kullanılmak isteniyorsa da belli bir sürecin takibinin yapılması gerekmektedir. Bunun için de evde oturan hali hazırdaki kiracıyı evden çıkarabilmek için kendisine en az 1 ay öncesinden ihtarname gönderilmesi mecburidir.

  Gönderilen ihtardan sonra satın alınacak olan evde oturan kiracıya 6 ay kadar müddet tanınmaktadır. Söz konusu süre zarfında kira sözleşmesinde bulunan kira ücretleri de evde oturan kiracıdan alınmaktadır. 6 ay sonrasında evde oturan kiracının evden çıkması ile birlikte evi satın alan kişiler istedikleri gibi değerlendirme haklarına sahip olmaktadır.

  Kiracı olduğum ev satıldı ne yapmalıyım

  Görüldüğü gibi belli yasalar ve belli bir düzen içerisinde işleyen kiracılı konut satın alma sisteminde tüm süreçlerin bu şekilde işlemesi halinde kiracılı konut satın almak doğru mu sorusuna evet yanıtı verilebilir.

  Bununla birlikte kiracının evden çıkması için gereken yasal süreyi beklemek istemeyen ve evi satabilmek için kiracıyı erkenden evden çıkarmak isteyen ev sahiplerine de kira sözleşmesinin hangi durumlarda feshedilebileceği ile alakalı daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

  Yeni ev aldım kiracıyı nasıl çıkarabilirim

  Kiracılı gayrimenkul satın almak doğru mu ve kiracılı konut satın alınması halinde evde oturan kiracı evden nasıl çıkarılabilir sorusu bugün pek çok gayrimenkul alıcısının kafasını kurcalamaya devam etmektedir. Bu sorulara yanıt olarak ülkemizde gayrimenkul sektörü için çıkarılan yasaların an itibari ile daha çok kiracıları korumaya yönelik olduğu söylenebilir.

  Bu nedenle satmayı planladığı evinden kiracısını çıkartmak isteyen ev sahiplerine karşılıklı olarak anlaşma sağlanamaması halinde 6 aylık yasal evi boşaltma süresini beklemelerinin gerekeceği dile getirilebilir. Bununla beraber bazı durumlarda çeşitli sebepler ile satılacak olan evdeki kiracıyı erkenden tahliye etmek mümkün hale gelebilmektedir. Bu nedenler ise aşağıdaki gibidir:

  • Kira ücretinin sözleşmede belirtilen süreler içerisinde ödenmemesi
  • Ev sahibinin ya da yakınlarının konuta ihtiyaç duymaları
  • Kiracının sözleşmede yazan maddelere aykırı hareket etmesi
  • Kiracının ya da eşinin aynı belediyenin sınırları içerisinde yer alan bir evlerinin daha olması
  Oturduğu ev satılan kiracının hakları

  Kiracılı işyeri satın almak doğru mu sorusunu yanıtlamaya devam ederken bu konunun daha iyi anlaşılabilmesi için kiracılı konut satın almanın hem avantajlarından hem de dezavantajlarından söz edilebilir.

  Buna göre kiracılı konut satın almanın, evi aldıktan sonra tekrar kiraya verecek olan kişiler için büyük bir avantaj olarak nitelendirilmektedir. Zira evi satın almaları halinde bu kişiler yeniden ilan verme ve kiracı arama gibi sorunlarla uğraşmamaktadır.

  Aynı zamanda evi satın alan kişiler, evde oturan kiracı ile anlaşarak yeni bir sözleşme yapma imkanlarına da sahip olmaktadır. Kiracılı konut satın almanın dezavantajı ise ilk olarak kiracı ile çeşitli problemlere neden olmasıdır. Zira özellikle evi satın alan kişinin evde oturmayı arzu etmesi halinde kiracının evden çıkmak istememesi ve zorluk çıkarması gibi sorunlar baş gösterebilmektedir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL.

  Melek UZUN

  +90530 238 22 66

  +90216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2021 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ