• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Konut Kredisi kullanmak için Tuzla

  Konut Kredisi kullanmak için Tuzla da

  Konut Kredisi kullanmak için Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Konut Kredisi kullanmak için neler gerekli Tuzla

  Konut Kredisi kullanmak için Tuzla ‘da ne gerekli  , bazı insanlar içinde korkutucudur. Ama bazı insanlar da kira ödemek yerine kendi evinin taksitlerini ödemeyi tercih ederler. Konut kredisi alınan tutarla doğru orantılı olarak faiz ödenen bir kredi çeşididir. Eğer ön birikim fazla yapılır ise alınacak kredi miktarı daha az olacağından faiz ve taksit tutarı da daha az olacaktır.

  Konut kredisinde ilk etapta dosya masrafı ve eksper ücreti ve sigorta kalemleri çok fazla yekûn tutmaktadır. Konut kredisi Tuzla alınacak banka şartları değerlendirilirken bu kalemlerin de karşılaştırılması yapılmalıdır. Kredi alınırken zorunlu deprem sigortası yaptırılması da zorunludur.

  0,79 Konut Kredisi kullanırken neler gerekli Tuzla ?

  Tuzlada Konut kredisi nereden alınır? Banka dışındaki finans kuruluşlarından alınan konut kredilerinde yapılan sözleşmeye göre değerlendirilir. Özel sözleşmelerle belirlenen geri ödeme sistemi üzerinde sadece tarafların belirlediği kurallar geçerli olacaktır.

  Oysa bankalardaki sözleşme maddeleri devlet tarafından denetlenmektedir. Devletin belirlediği geri ödeme sistemi dışında bankanın kendi tasarrufu ile belirleyebileceği bir geri ödeme sistemi yoktur.

  Konut Kredisi kullanırken eş onayı gereklimi?

  Konut kredisi Tuzla ‘da alırken alınan yer çok önem arz eder. Güvenilir olmayan finans kuruluşlarından zarara uğrayan mağdur sayısı oldukça fazladır. Bankalar bazen tüketiciye ilk etapta düşük daha sonra artan faizlerle kredi verebilmektedir. Ama en güvenli ve ekonomik olan, aslında sabit faizli olan kredilerdir. Tuzla satılık daire ilanlarımız için arayabilirsiniz.

  Zaman zaman devlet bankaları anlaşmalı olduğu inşaat firmaları ile ilgili özel faiz oranları belirler. Bu firmalardan almak daha karlı görünse de emsal değerdeki bir evin satış fiyatıyla karşılaştırmadan karar verilmemelidir.

  Konut Kredisi Alırken Yapılması Gerekenler

  Konut kredisi alırken yapılması gerekenler listesinin en başında alınacak evi bulmak gelir. Ev bulunduktan sonra fiyatta anlaşmak ve evin krediye uygun olup olmadığını sorgulamak da yapılması gerekenlerdendir. Sonrasında ev alınacak firmanın anlaşmalı olduğu bir banka varsa öncelikle o bankadaki indirimli kredi tutarı alındığında geri ödenecek faiz miktarı hesaplanır.

  Eğer herhangi bir devlet bankasından alınan kredinin geri ödenecek faiz tutarı daha az ise elbette daha az faiz ödenecek olan banka tercih edilmelidir. Ancak eksper ve dosya ücreti ile birlikte sigorta masrafı başa baş geliyorsa anlaşmalı kurumda kredi daha kolay tahsis edilecektir. 079 faiz oranı ile sıfır konut kredisi ‘ni yeni projelerimizde kullanıma uygundur.Bu durumda konut kredisi verilme kriterleri daha normal ve uygulanabilir kriterler olacaktır.

  Konut kredisi için gerekli şartlar

  Bankanın istediği evrakları tamamladıktan sora kredi için başvurulur. Başvuru sonrası eksper gelip evin değerini belirler. Verilebilecek kredi miktarı banka tarafından tüketiciye iletilir. Tüketici imza attıktan sonra konut kredisi serbest bırakılır.

  Concept Gayrimenkul

  Melek UZUN

  0216 494 0 900

  0530 238 2 266

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.