• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Ekim Ayında Konut Satışlarında Tarihi Rekor

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor ;Türkiye’de emlak sektörü zaman zaman durgun geçse de, bazı zamanlarda hareketlilik göstererek, çok fazla konut satışı yapılıyor. Ekim ayında Türkiye genelinde 146.903 konut satılarak aylık bazda tarihi rekor kırıldı.

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor

  Türkiye genelinde 2018 yılı Ekim ayında 146 bin 536 olarak gerçekleştirilen konut satışı, 2019 yılı Eylül ayında da rekor kırarak 146 bin 903 konut satışı gerçekleştirildi. Bunda faiz oranlarının düşmesinin payı da oldukça büyük.

  2019 Eylül ayında Ağustos ayına göre yüzde 33 artış sağlanırken, konut satışları 2018 Eylül ayına göre de yüzde 15 oranında artış gösterdi.

  Tuzlada Konut Satış Fiyatları

  1 ağustos tarihinden itibaren konut satışlarında artış görüldü. Bunun ana sebeplerinden biri, konut kredisi veren bankaların, 15 yıla kadar faiz oranlarını yüzde 0,99’a düşürmesiyle, emlak sektörü canlılık gösterdi.

  İkamet amaçlı ya da yatırım amaçlı satın alınan konut satışlarında görülen artış, bankalarda ve emlak sektöründe artışlara neden oldu. Böylece yılın ilk 6 ayında emlak sektöründeki azalış, 2019’un 2.altı ayında artış göstererek hız kazandı.

  Ekim ayında Konut Satışlarında Tarihi Rekor (1.EL KONUTLAR)

  Türkiye’de 1.el konut satışları artış göstererek Ağustos ayına göre, yüzde 26 artış göstererek 46 bin 634 konut oldu. 2019 yılında ise ruhsat alımlarında 120 bin başvuru yapıldı ki bu da ruhsat alımlarında bir düşüş olduğunu gösteriyor.

  Konutların iyice değerlendiği 1.el konutlarda enerji verimliliği, konutların daha yaşanabilir tasarlanması ve deprem tehdidine karşı alınan önlemler bakımından önem arz ediyor. Bu yüzden 1. el konut alımlarında insanların teşvik edilmesi gerekmektedir.

  Konut Satışlarında Tarihi Rekor Tuzlada

  Özellikle deprem ülkesi olarak 6.sırada olan ülkemizde, Tuzla Satılık konut tercihi yapılırken, depreme dayanıklı konutların satışında gözle görülür bir artış yaşandı.İnsanlar artık güvenli ve sağlam yapıları tercih ediyorlar.

  Aksi takdirde can ve mal kayıpları yaşandığından depreme dayanıklı binalardaki konutların satışlarında da artış gözlendi. Ayrıca 1. el konut satışları inşaat sektörüne hız kazandıracak, ekonomiyi ve hizmet sektörünü canlandıracaktır.

  Eğer maliyet artışları da ev fiyatlarına yansımaz ise, konut alımlarında artışların daha da yükselmesi muhtemel gözüyle bakılıyor.

  Sadece İstanbul’da 250 bin taşınmaya hazır konut mevcut. Bu imkanlar değerlendirilerek, daha maliyetli yeni konut projeleri de başlatılabilir.

  Tuzlada kiralık daireler ve Tuzlada Satılık daireler için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.” Tuzla satılık” Bu yazının tüm hakları Concept Gayrimenkul Danışmanlık ‘a aittir.İzinsiz hiçbir şekilde kullanılamaz , yayınlanamaz...

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ