• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla da

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla ‘da yapanların en büyük korkusu projenin asla bitmemesidir. Çünkü proje bitmezse ödedikleri paranın karşılığında almayı hayal ettikleri eve kavuşmaları mümkün olmayacaktır.

  Kat karşılığı alınan inşaat projesinin yüzde doksanı bitirilmediği takdirde kat malikleri veya toprak sahibi olan kişiler mahkemeye vererek tapuların iptalini gerçekleştirebilirler.

  Tuzla Yeni Konut Projeleri

  Proje aşamasında iken emlak alan kişilerin tapuları da kesinlikle garanti altında değildir. Ama güvenilir firmalardan alınan evlerin kat irtifakı kurulmuşsa ve tapu devri tapu dairesinde yapılmışsa tapunun iptal olma olasılığı çok düşüktür. Kat karşılığı arsa Tuzla istanbul ilanlarımız için makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Ancak arsa sahiplerine müteahhit firma tarafından sözleşmede belirlenen taahhütler yerine getirilmeyebilir. Veya inşaatın yüzde 90’ ınından az kısmını tamamlamadan bırakırsa mahkeme yolu açılmaktadır. Bu durumda mahkeme genelde toprak sahiplerinin veya çoğunluk hissesine sahip olan şahısların lehine kara vermektedir. Ancak çok büyük mağduriyetler varsa bu durumda da farklı değerlendirme yapılabilmektedir.

  Projeden Daire Alımının Ne Gibi Riskleri Vardır?

  Bitmemiş projeden ev almanın riskleri arasında en başta evin asla bitmeme olasılığı bulunmaktadır. Bu bağlamda en güvenli olan firmalardan veya TOKİ Tuzla ‘dan ev almak en akıllıca seçenek olacaktır. Toplu Konut İdaresi’nin bazı gayrimenkul firmaları ile ortaklık kurarak yaptığı projeler de devlet güvencesinde olduğundan tercih edilmesinde sakınca bulunmaz.

  Ayrıca bu gayrimenkul şirketleri ile kurulan ortaklıklarda sadece dar gelirliler için değil orta ve üst gelir grubuna mensup olanlar için de ev alma olanağı mevcuttur. Yani istenilen büyüklük ve kalitede artık ev seçeneklerine ulaşmak bu ortaklıklar sayesinde mümkün olmaktadır.

  Proje aşamasında daire alımı Tuzla ‘da

  Ev alınacak inşaatın kat irtifakının kurulmuş olması veya kat mülkiyeti tapusunun olması gereklidir. Aksi takdirde ev biter ama asla tapu almak mümkün olmayabilir. Bir de arsanın üzerinde haciz veya şerh olmamalıdır. Arsanın asıl sahiplerine mutlaka ulaşılmalı ve arsanın nasıl alındığı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

  Henüz tapu devir alınamıyorsa noter huzurunda gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi yapılmalıdır. Satın alınan daire ile ilgili her türlü bilgi ve istek bu sözleşmede en ince ayrıntısına kadar belirtilmelidir. Müteahhit bunları yapmadığı takdirde hukuki yollardan hakkını aramak mümkün olur.

  Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.