• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzla Satılık Konut

  Tuzlada Satılık Konut

  Tuzla Satılık Konut

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzla Satılık Konut

  Tuzla Satılık Konut ; istatistikî verilere göre yılın ilk döneminde artış göstermiştir. Bunun sebebi, farklı yerleşim bölgelerinde artan konut fiyatlarının Tuzla gibi yeni yapılanan bölgelerde daha makul rakamlara tekabül etmesidir.

  Tuzla’da bugün çok sayıda satılık konut ve tuzla villa sahibini bekliyor. Yakın zamanda pek çok sosyal proje ile, yüzü değişen bölgede hemen her türlü ihtiyaca yönelik yaşam alanı bulmak mümkün.

  Konut sektöründeki tekdüzelik ve ortak paydalarda benzerlik gösteren bina yapılanmaları, farklı arayışlar için inovatif bölgeleri gündeme getirmiştir. Bu bölgelerden biri olan Tuzla’da , yatırım ve kullanım amaçlı mâmur edilmiş alanlarda müteşekkil.

  Gayrimenkul değerlendirme raporları, ülke genelinde artan fiyatlara dikkat çekerken, artış oranı düşük bölgeler arasında Tuzla’yı da işaret etmektedir. Özellikle geçtiğimiz son 6 aylık süreçte, Anadolu Yakasının tamamında fiyatların ortalama 0.1’e gerilediği belirtiliyor.

  Tuzla Satılık daire yoğunluğu özellikle D-100 karayolu çevresinde gelişim göstermektedir. Sahil kesimine yakın alanlarda da inşaat faaliyetleri ve konut satışı daha yüksek bir oranda seyrediyor.

  Şehrin sınır bölgesi olan Tuzla, daha ücra bir bölge olarak konut sektörü bakımından geri kalmış bir seviyedeydi. Son yıllarda bölgeleri birbirine bağlayan ulaşım hatları ile ilçe, merkezî karakterli bir yerleşim alanı hâline geldi.

  Tuzla Nerededir?Toki Tuzla Orhanlı Konut Projesi 

  İstanbul Tuzla nerededir? Tuzla ’nın ilçe karakteri nasıldır? Konut arayışı içinde olanlar, ilçenin bazı karakteristik özellikleri ve yeni katılan değerleri hasebiyle bu istikamete yöneliyor. Bunda markalı konut projeleri ve Emlak Konut GYO tarafından hayata geçirilen ihaleler büyük etken. Öncelikle ilçe, İstanbul’un en güney ucunda yer alan bir yerleşim bölgesidir.

  Tarihî geçmişi de dikkat çekici olan bölge, Türkiye genel nüfus yoğunluğu hesaba katıldığında orta dereceli bir katılım gösterir. Bir tarafında Gebze ilçesi ile sınırlanan bölge, bir yandan da Marmara Denizi ile çevrelenmiştir.

  Denize girinti ve çıkıntı yapan koylar, kıyılar, limanlar; bölgenin değerini olumlu yönde etkileyen coğrafî özellikler arasında sayılabilir. İlçenin körfez ve kıyılarından izlenebilen irili ufaklı pek çok ada görsel bir etki bırakıyor. İklim ve bitki örtüsü bakımından hakim karakter maki. Tüm bu karakteristik özelliklerle bölge hem turizm hem de yerleşme amaçlı bir imkân tanımaktadır.

  Tuzla Satılık Konut Projeleri Nelerdir?

  Tuzla satılık daire ,konut projeleri nelerdir? Konut sektöründeki hareketlilik, bölgesel mega projelerle destekleniyor. Yaşam konforunu arttıran ulaşım alanındaki yatırımlar ve daha kreatif planlamalarla hayata geçirilen site oluşumları, bu bölgedeki yaşamsal faaliyetlerin daha üst düzey bir seviyeye ulaştırılmasında en büyük etken. İlçede yapılanma içine giren tek segment, bina ve konut imar projeleri değil.

  Teknolojik anlamda büyük bir devrim geçiren bölgede, Teknopark kuruluyor. Teknoloji ve bilgi üretim merkezi olarak tasarlanan proje, bir teknoloji üssü olarak dünyanın sayılı yapıları arasında yer alacak.

  Bölgede konut yapılanmasını ve kamusal ilgiyi üzerine çeken yeniliklerden biri de marina projesi. Gelişen toplumlarda insanların hayatlarını idame ettirmek üzere tercih ettikleri bölgelerin genel karakteristiği, ulaşım konusunda bireylere sağlanan kolaylıklardır.

  Tuzla satılık konut projeleri fiyatları

  Buna ek olarak, eğitim merkezlerinin niteliği ve sağlık kuruluşlarının yeterliliği gibi unsurlar da insanların tercih yönelimlerine direkt etki eder. Tuzla’da hayata geçirilen ulaşım projeleri, ilçenin merkeze olan bağlantısını arttırmış ve daha fazla bölgeye kişi ve turist kazandırmıştır. İlçede sıklıkla karşılaşılan ikamet alanları, az katlı bina oluşumları, müstakil evler ve villalar olarak dikkat çekiyor.

  Tüm bu kazanımlara ek olarak, bölge merkezinde yer alan Tuzla Devlet Hastanesi konut hareketliliğinde büyük bir etkiye sahip. Tuzla Marina ile birlikte adeta global bir yaşam alanı yaratılan ilçede, niteliği arttırılmış siteler de sıklıkla rağbet görüyor.

  2018 yılında ilçeye daha da yüksek bir ivme kazandıracak projeler mevcut. Bunlardan en göze çarpanı ise Gebze-Halkalı hattında yolcu taşıyacak Marmaray projesi. Hızlı tren projesinden sonra bölgeye en yüksek etkiyi yapması planlanan hat, Halkalı’dan yola çıkıp Tuzla istasyonuna uğrayacak ve toplamda 2 saatlik bir yolculuk sonrası Gebze’ye varış sağlayacaktır.

  Yine önümüzdeki süreçte yapılması planlanan Havaalanı pisti, Garanti Teknoloji Kampüsü gibi dev atılımlar, bölgedeki konut fiyatlarında da birtakım oynamalara neden olacak gibi görünüyor.

  Tuzla Markalı Konut Satışı

  Tuzla markalı konut satışı gittikçe yükselen bir grafik sergiliyor. Bölgenin yeniliklere ve genişlemeye açık yapısı, özel şirketler tarafından bu bölgede yoğun bir imâr trafiğinin yaratılmasında etkili olmuştur. Piyasa analistleri, Tuzla’daki bu yapılanma sürecinin ve artan konut satışlarının yalnızca bölgesel değil, daha küresel anlamda pozitif etkileri olduğunu savunmaktadır.

  Özellikle ülke ekonomisinin dinamiğini büyük oranda etkileyen bölge faaliyetleri, şehrin refah düzeyini de arttırarak daha fazla turist çekilmesine de katkı sağlıyor.

  Markalı konutlar ve büyük bir yüzdeyle halka arz edilen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na bağlı projeler, bölgede yüzde 30’lara varan bir konut satış grafiği yaratmıştır.

  Tuzla Satılık Konut Fiyatları

  Tuzla satılık daire konut fiyatları, bölgesel olarak düşme eğilimde. İstanbul genelinde, TÜİK’ in istatistikleri baz alındığında, yılın ilk yarısında yüzde 2’lik bir dilimle artış görülmektedir. Buna paralel olarak, satışlardaki hareketlilik ise devam ediyor. Markalı konut satışında ise fiyatlar her geçen gün düşüyor.

  Tuzla-Pendik-Kurtköy istikametinde 0.2 lik bir oranla fiyatların düştüğünü söylemek mümkün. Veri analiz platformundaki şirketler de bazı istatistikî rakamlar açıkladı. Bunlara göre; İstanbul genelinde çok sayıda satışa sunulan konut mevcut.

  Bunlar ‘İstanbul Tuzla  Satılık daire Stoğu’ araştırmasında yer alan gerçek zamanlı oranlar. Ayrıca Tuzla tek başına düşünüldüğünde, bu satış stoğun da büyük bir paya sahip olduğu görülüyor. Gelişimini tamamlamış ilçelerde, kentsel dönüşümle birlikte yeni proje alanları açılabiliyor. Tuzla gibi gelişme payı olan alanlarda ise, daha fazla imâr planı karşımıza çıkmaktadır.

  Bölgede satış fiyatları bazı değişkenlere göre farklılık arz ediyor. Tuzla 2+1 satılık konut fiyatları oldukça makul rakamlarda. Alan metrekaresi ve yapının bulunduğu mevkiinin çevresel dokusu da bu fiyatlandırmada büyük bir paya sahip. Hastane ve yapılması planlanan havaalanı pisti yakınında konut fiyatları daha yüksek seyrederken, kırsal alanlarda bu fiyatlar oldukça düşüş gösteriyor.

  Satın alacağınız konut tipinin nasıl bir yapı grubu dâhilinde yer aldığı da bir o kadar önemli. Nitelikli site konutları daha yüksek bütçelere ihtiyaç duymaktadır. Satılık tuzla konut projeleri , Özellikle villa sitelerinde bu grafik cep yakan bir etkiye sahip. Daha münferit alanlardaki müstakil ve toplu konutlar ise, alıcıların yüzünü güldürecek nitelikte.

  Tuzla Konut Satın Alırken Dikkat Edilecekler

  Tuzla konut satın alırken dikkat edilecekler listesinin başında, güncel ve taslak hâlindeki projeler geliyor. Kapsamlı bir araştırma yaparak, yerleşeceğiniz bölgedeki faaliyet karakterinden haberdar olmalısınız. Bazı alanlarda düşük konut fiyatları, birkaç yıl içinde yapılması planlanan projeler ile değer kazanacak.

  Buna ek olarak, halihazırda yüksek fiyatlarla satışa sunulan konutların çevre dokusu size yeterli gelmeyebilir. Fakat ön görülen yapılanmalar, buradaki konut satış fiyatlarına öncesinden etki edebiliyor.

  Şimdilerde gündeme gelen Tuzla imâr barışı kapsamında da pek çok konut satışa sunuldu. İmâr barışına başvurulup vurulmadığı ve bu süreçte ortaya çıkacak malî gider hesapları da öncelikli olarak üzerinde durmanız gereken doneler arasında.

  Tuzla Satılık Konut Arıyorum

  Tuzla satılık konut arıyorum diyorsanız, bölgenin oldukça inovatif bir yapılanma sürecinde olduğunu ve bütçenize uygun pek çok farklı konut projesinin yer aldığını bilmelisiniz.

  Hem devlet kurumlarınca hem de özel şirketler tarafından hızla değişen ilçe karakteri, önümüzdeki süreçte daha da değerlenmiş bir bölge olacağının sinyallerini vermektedir. Bu yüzden, İstanbul genelinde konut edinme düşünceniz varsa, Tuzlada öncelikli olarak düşünebileceğiniz bölgelerden biri.

  Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  • Toki Tuzla Orhanlı Konut Projesi
  • TOKİ Tuzla 2019 projesi
  • toki tuzla orhanlı evleri
  • toki tuzla orhanlı başvuru
  • tuzla orhanlı toki konutları projesi
  • tuzla orhanlı toki projesi başvuru şartları
  • Toki İstanbul İli Tuzla İlçesi Orhanlı Mahallesi 232 Adet Konut İnşaatı
  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ