• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tuzla kiralık daire

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ,ya da herhangi bir yerdeyseniz daire kiralarken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin bir evde banyo ya da mutfak ne kadar büyükse eviniz de o ölçüde büyük sayılır. Daha az metrekareye sahip bir evde banyo da mutfak da daha az yer kaplayacaktır. Eğer kalabalık bir aileyseniz ya da çok sık misafir ağırlamayı seven, mutfağını kullanan insanlardansanız bu hususa dikkat etmeniz lazım.

  Kendi ev eşyalarınız belki de yeni kiraladığınız daire için fazla kalacak, böyle bir durumda mağdur olmamak için, eşyaların daire içine konumlandırılmasını kabaca da olsa tasarlamalısınız. Dairenin büyüklüğü fiyatı belirlemede oldukça etkilidir. Elbette Tuzla kiralık daire fiyatları bulup bulabileceğiniz en uygun fiyatlara sahip olduğu için Tuzla’ da daire kiralamak İstanbul’ da diğer ilçelere nazaran çok daha rahattır.

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Günümüzde pek çok insan evdeki yaşamında bireysel hobilerini ön planda tutuyor. Sanatla uğraşan bir insan elbette ayrı özel bir oda isteyecektir. Ya da evden çalışan insanlardansanız bir çalışma odası sizin için şarttır. Bu sebepten kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre fazladan odası olan bir daire kiralamalısınız.

  Oda sayısını da dikkate aldıktan sonra artık ebeveyn banyosu, yalıtım, ısınma, ev sineması için uygunluk gibi pek çok kriteri de aramanız gerektiğini söylemeden geçmemek lazım. Bu tarz ek özellikler elbette kira fiyatlarını artıracaktır. Fakat gözünüz korkmasın, ”Tuzla kiralık dairehiçbir zaman İstanbul’ daki diğer ilçelerdeki kadar pahalı değildir.

  Ev sahibi olacaklar için kiracıyı tanımak ve araştırmak gerektiğinden sıkça söz ediliyor. Aynı şekilde daire kiralayacak insanlar da ev sahibini araştırmalılar. Kiralayacağınız dairenin tapu  kayıtlarını araştırabilirsiniz. Tapu kayıtlarındaki kişinin gerçek ev sahibi olup olmadığını bilmek çok önemlidir.

  Eğer tapu işlemleri için bir vekilden yararlanılmışsa da mutlaka yasal vekil olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kiralayacağınız evin tapusunda görünen yerin aynı konum olduğundan emin olun. Kapı numarası kayıtlarına kadar bir dairenin adresi uymuyorsa bu size ilerde çok büyük sorunlar yaşatabilir. Çeşitli maddi kayıplar, Tuzla kiralık daire ne kadar uygun olursa olsun sizi zora sokabilir.

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler için arayınız!..

  Bazen insanlar neredeyse her konudan emin olduktan sonra daireyi kiralar ve apartmanı genel olarak incelemeden yerleşme sürecine girer. Apartmanın sorunu var mı, yönetici ilgileniyor mu, aidatlar nasıl gibi soruları cevaplamak gerekiyor. Bu yüzden mutlaka dairenizi kiralamadan önce apartman yöneticisi ile en az bir kere görüşmelisiniz.

  Öğrenciler ev kiralarken Tuzla kiralık daire fiyatları uygunluğu ile hareket edip daha sonra seçtikleri apartmana göre, ağır aidatlar ile karşılaşabiliyorlar. Ya da yaşlı bir çift daire kiralarken üst, yan komşuların çocuklarının sesinden rahatsız olabiliyorlar. Hem komşularınızı, hem apartmanınızın fiziki koşullarını dikkatle incelemelisiniz. Her apartmanda uyulması gereken kurallar vardır, siz bu kurallara uyabilecek misiniz, onu tartmalısınız. Kiralayacağınız konut, kısa süre bile kalacak olsanız depreme dayanıklı olmalıdır.

  Tuzlada Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yanınızdayız…

  Yeni evli çiftler, öğrenciler ya da ilk defa bir daire kiralayacak ve uzun süre kirada oturacak insanların göz ardı ettiği bir nokta vardır ki; o da kira bedellerindeki artıştır. Bazı dönemlerde kira bedelinde bir miktar fazlalaşma olacaktır, ama bunun ne kadar olacağını ev sahibi ile konuşmalısınız.

  Tuzla kiralık daire gayet uygun olsa da maddi durumunuz sadece siz kiralarkenki değil, kirada kalacağınız süre boyunca ödeyeceğiniz ortalama tutar önemlidir. Depozito şartlarını da kendi ölçütlerinize göre incelemenizde fayda var. Depozitonun hangi şartlarda geri alınacağı ilerde sorunlarla karşılaşmamanız için çok önemlidir.  

  Web sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ