fbpx
 • TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler;Bu yazımız Tuzla’ da konut satın almak isteyen insanlar için hazırlandı. Tamamen sizin beklentilerinize göre şekilleniyor gibi görünse de aslında ev alırken uymanız gereken bazı net kurallar var. Tuzla’ da daire satın almak sizi konum ve sosyal çevre itibariyle rahat ettirse de yerine getirmeniz gereken şartların bilincinde bir yol izlemelisiniz.

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler arasında Ev Bütçesini Belirlemek

  Vakit kaybetmek adına önce ev satın almak için ne kadar para ayırabileceğinizi belirlemelisiniz. Tuzla daire fiyatları yönünden pek çok ilçeye göre uygun olduğu için sizi diğer şehirler kadar elbette zorlamayacaktır. Enerjinizi boşa harcamamak, kendinizi yormamak için bütçenizi belirlemeyi unutmayın. Ne kadar kredi çekeceğiniz, bu krediyi ne kadar sürede ödeyeceğiniz sizin için çok önemlidir.

  Tuzla’da Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler’in başında Ön Eleme Yapmak

  Bir daire satın almanın uzun vadede geri dönüşü pek mümkün değildir. Bu yüzden kaba hatlarıyla bütün evleri değerlendirmeli ve seçenekleri en aza indirmelisiniz. Bunun için elbette bazı ölçütler söz konusudur. Bu ölçütler; dairenin Tuzla’ nın neresinde olduğu, fiyatı, büyüklüğü, kaçıncı kat olduğu, asansörü, ulaşım imkânlarının kolaylığı, emlakçının olup olmaması vb. şeklinde çoğaltılabilir.

  Tuzla Emlak Ofisi Olup Olmadığını Kontrol etmek

  Daire Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler,alacağınız dairenin değerine göre emlak ofisleri hem alan kişiden hem de satan kişiden belli bir ücret isteyebiliyor. Yüzde iki ve KDV olarak belirlenen bu parayı ödemek istemeyebilirsiniz. ”Tuzla daire fiyatları ”bulunduğunuz konuma göre değişir. Emlakçı için ödeyeceğiniz ücret de değişir. Tabi ki emlakçı ile çalışmanın da pek çok getirisi olacaktır. Komisyon oranı yüksekse diğer masraflarla toplandığında sizi zora sokabilir. Bu yüzden emlakçı komisyonu faktörünü göz önünde tutmakta fayda var.

  Tuzla’daki Evin Krediye Uygunluk Şartları Hakkında Bilgi Sahibi Olmak

  Bazı durumlarda insanlar krediyi çektikten sonra evi yasal olarak inceleme gafletine düşerler. Bu durumda ekspertiz ücretini de ödedikleri için ciddi bir risk almış olurlar. Öncelikle bu gibi para kayıplarını yaşamamak için bilmeniz gereken hususları araştırmalısınız. Bu hususlar genel olarak; dairenin kat irtifakı ve mülkiyeti, projesinin değiştirilmemiş olması, nitelik “mesken” olarak belirlenmiş olmalıdır. Ayrıca daireyi satın alacağınız kişi, anne, babanız, kardeşiniz ya da kardeşlerinizin çocukları olmamalıdır.

  Satın Alınacak Dairenin Fiyatının Piyasa Değerleri ile Kıyaslanması

  Tuzla’ da daire fiyatları her ne kadar çok uygun olsa da bazı satıcılar piyasanın çok üzerinde değerler söyleyerek fazla para harcamanıza sebep olabilirler. Bunun için temel olarak iki yol önerilir: muadil ev ve kira fiyatları. Muadil ev yönteminde önce satın alacağınız evin konumunda, aynı katta ve ortalama büyüklükteki evlerin fiyatlarını belirlemelisiniz. Daha sonra bu fiyatların ortalamasını almalısınız. Eğer ortalamanın aşırı üstünde değilse ev fiyatı idealdir. Kira bedeli yöntemi için de satın alacağınız evin aynı katlarında, aynı büyüklükte ve yakın çevresinde olan daireleri araştırmalısınız. Daha sonra bu dairelerin kiralarının ortalamasını almalısınız. Ortalamanın iki yüz on beş ile çarpımı size evin ortalama değerini verecektir. Buradaki 215 sayısı kira ücretinin geri dönüşümü olarak geçer.

  Tuzla’daki  Satın Alınacak Evin İpotek ya da Haciz Kaydı

  Kredili ya da kredisiz şekilde daire satın almak isteyenler için haciz kaydının olmaması çok önemlidir. Haciz kaydı olan bir evin tapusunu hiçbir şekilde alamazsınız. Satın alacağınız dairenin ipotekli olmasında ise bir alternatif vardır; o da ipoteği üzerinize almak. Böylece tapuyu üzerinize alabilirsiniz. Bu ipotek türü sadece bankalar için geçerlidir. Eğer ipotek başka bir kurum ya da bir kişi tarafındansa konut kredisi kullanmanız mümkün değildir.

  Web sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.