• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  Tuzlada evi kiraya vermek konusunu bu gün inceleyeceğiz.Daire farklılıkları talep edilen değer aslında çok değişken bir durumdur. Her ilçede olduğu gibi Tuzla’ da da işlek olan veya olmayan yerler vardır. Denize yakınlığı ve uzaklığı çok önemlidir. Denize yakın bir ev istediği kadar küçük ya da bakımsız olsun, insanlar için hep tercih edilesi bir ev olur. Diyelim ki Tuzla’ da villa kiralamak isteyen birisiniz. Eğer villada havuz var ise fiyat artacaktır. Eğer havuz dışarıdan görünmüyor ise daha da artacaktır. Tuzla’ da sahip olduğunuz evi kiralamak için de evinizin bakımlı olmasına özen göstermelisiniz. Isıtma imkanı düşük olan yani sobalı evlerde kira daha düşük olacaktır.

  Tuzlada Ev Kiraya Vermek istediğimizde Kiracı’ dan Ne Kadar Depozito Alınır?

  Depozitonun anlamı güvence bedelidir. Ayrıca bu depozito kavramı, borçlar kanununda da geçer. Sizin aldığınız evin fiyatına göre bir kira bedeli belirleneceğini söylemiştik. Aynı şekilde kira bedeline göre de bir depozito ücreti belirlenir. Depozito ücreti hiçbir zaman üç aylık kira bedelini aşmaz. Bunun dışında bazı sayı oynamaları normaldir. Sonuç olarak Tuzla’ da satılık daire fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Depozito almak kiracınızın evden çıktıktan sonra karşılaşabileceğiniz sorunlar için gereklidir. Depozito almak ayrıca kira bedelini ödemeyen kiracılar için de bir önlem olacaktır.

  Tuzlada Evi  Kiraya vermek istediğimde  Kontratı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Kira kontratı yapmak konusunda geçerli bazı temel noktalar vardır. Bunun için kiraya verdiğiniz daire içindeki demirbaşlar önemlidir. Bu beyaz eşya, kombi gibi demirbaşları kiracıya belirtmeniz gerekir. Her yıl kiralarda belli bir oranda artış da olacaktır. Üretici Fiyat Endeksi’ nin belirlemiş olduğu oranları geçmeyecek şekilde artış yapılır. En önemli kurallardan biri olan yabancı para meselesine değinmeden olmaz. Çünkü Tuzla kiralık villa fiyatları ile uygunluk sağlarken yerli turistleri ağırladığı kadar yabancı turistleri de ağırlar. Yabancı paralar ile kira ödeme sözleşmesi yapıldığında beş sene boyunca kira fiyatında artış olmaz. Bunun yanı sıra evi kiralarken fayans markalarına ya da boyaya kadar sizin karar verdiğiniz her şeyi de kira kontratı içerisinde belgelemelisiniz.

  Tuzla’ da Evi Kiraya Verirken Tuzla Emlakçı‘nın görevi nedir?

  Aslında bu durum da yine evden eve, daireden daireye göre değişkenlik gösterir. İnsanlar bu konuda zaman zaman fikir ayrılıklarına düşebilirler. Tuzla’ da satılık daire fiyatları hesaplanırken olduğu gibi kiralık daire fiyatları da hesaplanırken tadilat durumu göz önünde bulundurulur. Mecburi olmadığı sürece de ev sahibi kiracının kendi verdiği zararları karşılamak zorunda değildir. Fakat bazen dış cephe sorunları ya da evin yapısından kaynaklı sorunlar olabilir. Bu sorunlardaki tadilat masraflarını ev sahibi karşılar.

  Tuzla’ da Bir Evin Kira Bedelini Neler Düşürür?

  Tuzla nemin çok olduğu bir ilçe olduğu için evlerde nemden kaynaklı bazı hasarlar olduğunda tadilatı kimin üstlenmesi gerektiği tamamen fikir birliğine bağlıdır. Ayrıca Tuzla çok fazla özellikle tatilci kiracı barındırır. Bu yüzden sabit olmayan kiracılar birbirlerinin masraflarını üstlenmek zorunda kalabilirler. Ev sahibi olarak gerekli gözetmelerde bulunulmasında fayda vardır.

  Tuzla’ da Kiracı Faturaları Ödemeden Giderse Ev Sahibi Ne Yapmalıdır?

  Evinizi kiraya verirken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de faturaları kiracı adına yaptırmaktır. Böylece kiracı başka bir şehre bile gitse bu faturaları ödemek zorunda kalır. Tuzla’ da kiralık daire fiyatları her ne kadar uygun görünse de fatura tutarları bambaşka bir konudur. Özel durumlar ya da anlaşmalar hariç, ev kiraya verilirken faturalar kiracının üstünedir.

  Web sitemizi  http://tuzlaemlakci.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ