fbpx
 • TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  Tuzlada Kiralık Daireler

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek ,bildiğiniz üzere hem doğal güzelliği hem de halkın oluşturduğu renkli sosyal çevre ile pek çok yönden güzel bir lokasyondur. İnsanlar arasında en çok yapılan yatırım türlerinden biri olan evalıp kiraya vermek ise dikkatli olunması gereken, kolaylıklar getirmesinin yanı sıra bazı dikkatsizlikler ile bizden çok da şey de götürebilir.

  Tuzla gibi bir yer İstanbul’ un en rahat ve uygun semtlerinden birinde daire almak da, kiraya vermek de bazen riskli olabilir. Emlak sektöründe de bütün sektörlerde olduğu gibi işin hilesi ile uğraşanlar elbette olacaktır. Tuzla kiralık daire fiyatları oldukça uygunken size getireceği kar hiç de küçük olmayacaktır.

  Tuzlada Evi Kiraya Vermek İçin Bilinmesi Gerekenler

  Tuzla ’da evinizi kiraya verecekseniz bir emlakçıdan yardım alabilirsiniz. Bazen komisyon vermek istemeyen insanlar emlakçılara başvurmak istemezler. Fakat unutmamak gerekir ki Tuzla’ da daire fiyatları  emlakçıya ödenecek fiyatlar da gayet düşüktür.

  Profesyonel bir emlakçıdan yardım aldığınız takdirde  Tuzla’ da kira fiyatları gibi araştırmalar yapmak zorunda kalmaz, bir danışmanlık hizmeti de almış olursunuz. Siz dairenizi kiraya verirken kiracı ile arada bir bağlantı kurmuş olursunuz. Bu sayede yanlışlara ya da bilgisizce davranmaya sebep olmazsınız. Kaliteli bir emlak şirketiyle ya da emlakçıyla anlaştığınız zaman pek çok uğraştırıcı prosedür de sizin yerinize hallolur.

  Kiraya Verilecek Daire İçin Emlakçı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Tuzla’ da evinizi kiraya verirken arayacağınız emlakçıda bulunması gereken pek çok özellik vardır. Bu özelliklerin başında güvenilirlik gelir. Güvenilirliğin temel esası da uzmanlık olacaktır. Hem satışta hem de pazarlamada başarılı bulduğunuz, referanslı olduğunu düşündüğünüz emlakçılardan başka emlakçılara şans tanımamalısınız.

  Tuzla her ne kadar güvenilir olsa da, ”Tuzla’ da satılık daire fiyatları” da kiralık daire fiyatları gibi düşük olsa da yanlış hesaplamalar yapan ve sözleştiğinizden fazla komisyon alan emlakçılar da olabilir. Örnek bir kural olarak, kiracı kiralama sözleşmesini imzalar. Kiralama sözleşmesi onaylandıktan sonra kiracı kirayı ödemeye başlar. Böylece emlakçı her yıl ödenen kiranın yüzde on ikisi kadarını sizden ödeme alır.

  Tuzlada Evi Kiraya Verirken Birden Fazla Emlakçı ile Çalışabilir miyiz?

  Bazen insanların aklına dairelerini kiraya verirken, aynı anda farklı emlakçılarla çalışıp çalışamayacakları sorusu gelir. Tuzla kiralık daire fiyatları düşünüldüğünde çok doğru bir seçimmiş gibi durmasa da bu sizin kişisel tercihinizdir. Alacağınız evin durumuna göre siz bunu belirlersiniz.

  Bazen birden fazla emlakçı ile komisyon sözleşmesi yapılınca sorunlar ortaya çıkabiliyor. Diyelim ki evin kiraya verilmesinde emlakçılardan birinin hiç payı olmadı ve bu durumda siz ona komisyon vermek istemediniz. İşte bu esnada emlakçınız zarara uğradığını söyleyerek sizden zararı karşılama talebi isteyebilir.

  Tuzla’ da Kira Ücretini Nasıl Hesaplarız?

  Aslında ücret konusu tamamen değişkendir. Dairenizin bedeline göre buna karar verebilirsiniz. Çoğu insan piyasadaki ortalama fiyatları esas alsa da her dairenin kendi kira bedeli zaten bellidir. Bunun için daireyi satın aldığınız fiyatın iki yüzde birini ya da yüz seksende birini temel almalısınız. Bu değer sizin kira ücretiniz olacaktır. Her bölgenin kendi içerisinde belirli olan bir fiyat aralığı vardır.

  Bu yüzden Tuzla satılık daire fiyatları ilanlarını inceleyerek kabaca bir çıkarımda bulunabilirsiniz. Tuzla yaz mevsiminde kışa göre çok daha hareketlidir. Tuzla gibi yerlerde sezonlar arasında da kira ücretleri farkı olabileceğini unutmamakta fayda var.

  Tuzla’ da Evi Kiraya Verirken Tuzla Emlakçı ‘dan Faydalanmalı mıyız?

  Web sitemizi  https://tuzlasatilikdaire.com/ ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.