• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Yatırım Amaçlı Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim

  Yatırım Amaçlı Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim TUZLA

  Yatırım Amaçlı Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Yatırım Amaçlı Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim

  Yatırım Amaçlı Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim ;Yatırım amaçlı ev genelde kiraya verilmek üzere alınan evdir. Daha çabuk kiraya vermek için 2+1 ev almak daha mantıklı gelse de 3+1 evlerin kiraları daha yüksektir. Bu nedenle esas amacımızın daha fazla kazanç sağlamak mı yoksa kısa vadede az da olsa kazanç sağlamak mı olduğunun belirlenmesi gerekmektedir.

  2+1 evler genelde daha çabuk kiralanır. Çünkü kirası daha ucuzdur ve yeni evliler ve çekirdek aileler için daha kullanışlıdır. Ancak daha büyük aileler için 2+1 evler küçük gelir. Tuzlada en yakın emlakçı ‘dan  yatırım amaçlı ev alınacaksa ilk olarak evin alınacağı muhitteki kiralama ve satılan evlerin istatistiğine bakmak gerekir.

  Tuzla ‘da Ev Alırken 2+1 mi 3+1 mi Tercih Etmeliyim

  Yatırım amaçlı aldığınız evin satışında da 2+1 evler çok daha kolay alıcı bulurlar. 3+1 evler ise daha geç satılmaktadır. Çünkü daha pahalıdır ve daha azdır. Aslına bakılırsa arz talep dengesinin hangi yönde olduğu da çok önemlidir.

  3+1 evlerde vergi de daha fazla olduğundan insanlar alırken tercih etmemektedir. Bunun yerine hem vergisi düşük hem de kiralaması kolay olan 2+1 evleri daha cazip bulurlar. Genelde fiyatına göre ev alma eğiliminin olduğu ülkemizde en ucuz ve yeterli olan ev o an için ulaşılır olandır. Genelde borca girmeden elindeki paraya göre ev almak isteyen kimseler de bu nedenle 2+1 evleri tercih ederler.

  Tuzla satılık daire ilanları

  Lüks semtlere gidildikçe bu eğilim değişmeye ve daha büyük daha ferah evler tercih edilmeye başlar. ancak buralarda da kiralama ve ya satın alma için seçenekler kısıtlıdır. Eğer lüks semtten ev alacaksanız amacınız ne olursa olsun, 3+1 den daha küçük olmasın.

  Yatırım amaçlı alınan evlerde daha çok bulunduğu semte ve semtteki konumuna bakmak çok daha önemlidir. Evin güvenli bir yerde olması, okula ve çarşıya yakın olması, toplu taşımaya yakın olması gibi kriterler evin kiralanması ve satışının hızlı olması için önemlidir.

  Tuzla Satılık Daire İSTASYON

  Hangi büyüklükte olursa olsun bazen sadece güvenli ve okula yakın diye daha küçük eve razı olan kiracılar vardır. Çocukların okuluna, çarşıya ve hastaneye yakın olan evler hem daha kolay kiralanır hem de daha kolay satılır. O nedenle evin büyüklüğünün yanında lokasyonuna da çok dikkat etmek gerekir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK.

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

  0216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.