• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı?

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı tuzla

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı?

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı?

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı? Bu günkü makalemizin de sıkça tarafımıza gelen soru üzerine hazırlama kararı almış bulunuyoruz. Ev almak için birikim yaptınız ve küçükev almak mı yoksa büyük daire almak mı konusunda kararsız mı kaldınız? O halde büyük ve küçük evin ayrı ayrı avantajlarını inceleyelim. Sizin için hangi neden uygunsa o evi seçerek en iyi tercihi yapabilirsiniz.

  Büyük Ev Almanın Avantajları

  Büyük daire almanın avantajı çocuklarınızın her birinin kendi odasının olmasını sağlar. Ayrıca bir misafiriniz geldiği zaman kalabilecekleri ayrı oda hem sizin hem de misafirin rahat etmesi için uygundur. Ayrıca büyük dairelerde fazla eşyanızı koyacak bir kiler ya da küçük bir oda da ayırabilirsiniz. Yani 4 odalı bir ev ya da 5 odalı bir ev her zaman için geniş ailelerin vazgeçilmez tercihidir.

  Anneniz ya da babanız da sizinle birlikte yaşıyorsa büyük evde kalmak uygundur. Sizin için ayrı bir oda, çocuklar için ayrı bir oda. Anne ve babanız için ayrı bir oda herkesin rahat etmesini sağlar.

  Küçük Ev Almanın Avantajları

  Küçük daire almanın en büyük avantajı minimalizm felsefesine uygun yaşamaktır. Yani hayatımızda birçok eşya, kıyafet ve yer sahibi olsak da mutlu olamıyoruz. Çünkü çok malın derdi çok olur ve bu durum bir süre sonra bizi rahatsız eder. Öyleyse küçük bir aileyseniz 2 ya da 3 odadan oluşan küçük bir daire almak sizin için idealdir.

  Tuzla Şahsuvaroğlu Ambiyans Satılık Daire güncel fiyatları ve proje detayları için makalemizi inceleyebilirsiniz. Projemizde devlet bankaları tarafından uygulanan  konut  kredisine uygun olduğunu da hatırlatalım. Yatırım amaçlı proje aşamasında alıp şimdi satışa sunan dairelerimiz de çeşitli platformlarda yer almaktadır.

  Büyük Ev Almak Mı Küçük Ev Almak Mı Mantıklı?

  Küçük evin ısıtması da düşük fiyatta olur. Doğal gaz için ödediğiniz miktar 400 lira ile 800 lira arasında değişebilir. Evin metrekaresi büyüdükçe ısıtmak için dereceyi arttırma ihtiyacı duyarsınız. Oysa küçük evlerin her yeri eşit ve daha iyi ısınır. Size gelen fatura da düşük fiyatta olacağı için hem kar etmiş olursunuz hem de ısınma kaliteniz yükselir.

  BÜYÜK EV İLE KÜÇÜK EV ARASINDAKİ FİYAT FARKI

  Büyük daire ile küçük daire arasındaki fiyat farkı metre kareye göre farklılık gösterir. Evinizin 2 odası var ve 120 metre kare büyüklüğüne sahip olsa da 3 odalı bir ev de 120 metre kareye sahip olabilir.

  Evleri fiyata göre karşılaştırırken oda sayısına göre değil de büyüklüğüne göre karşılaştırmak daha mantıklıdır. Aradaki fiyat farkı da yeni bina ile 15-20 yıllık evler arasında değişiklik göstermektedir. Örneğin 300 bin  liraya 10 yıllık bir apartman alabiliyorken aynı paraya sıfır ev de alabilirsiniz. Lakin metre karesi diğer eve göre daha az olacaktır.

   

  CONCEPT GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK.

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

  0216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.