• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla Nasıl Yapılır?

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla Nasıl Yapılır

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla Nasıl Yapılır?

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla Nasıl Yapılır?

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla Nasıl Yapılır? Arazi ya da arsa satın alımları esnasında yapılması gereken ilk işlemlerden birisi de tapu parsel sorgulama işlemidir. Bu aşamada pek çok kişinin de iyi bildiği üzere geçmişte bu tarz işlemleri gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gidilmesi gerekmekdeydi. Günümüzde ise internet üzerinden kolaylıkla tapu sorgulama işlemlerinin yapıldığı söylenebilir. Tapu devrinde gerekli evraklar başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Yalnızca bilgisayarlar aracılığı ile değil, akıllı cep telefonlarının web tarayıcıları üzerinden de son derece basit bir şekilde yapılan tapu sorgulama işlemleri ile herkesin tapu parsel sorgulama sürecini başarıyla tamamlayabilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu bağlamda edevlet tapu sorgulama nasıl yapılır diye merak edenlere e devlet üzerinden tapu sorgulama işlemlerinin nasıl olabileceği ile alakalı daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

  E Devlet Tapu Sorgulama Tuzla ‘da Nasıl Yapılır?

  Halihazırda bir arsası olan ya da bir arsa satın almayı düşünen kişilere bu sürece başlamadan önce arsa parsel sorgulama işlemlerini mutlaka yapmaları gerektiği söylenebilir. Bu sayede söz konusu arsalar üzerinde herhangi bir sorun olması halinde arsa sorgulama işlemleri sırasında bu problemler kolay bir şekilde gün yüzüne çıkabilmektedir.

  Eskiden Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gidilmesini şart kılan bahsi geçen sorgulama işlemleri şimdilerde ise e devlet tapu sorgulama seçenekleri ile her yerden sorgulatılması mümkün olan işlemler haline gelmektedir. Peki, edevlet tapu sorgulama nasıl yapılır? İşte e devlet aracılığı ile tapu sorgulama işlemleri hakkında bilinmesi gereken her şey!

  E Devlet ile Tapu Sorgulama 2020

  Günümüzde gelişen internet ve teknoloji sayesinde artık TC vatandaşları tapu bilgilerini Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gerek kalmadan evlerinde oturdukları yerden sorgulatabilmektedir. E devlet üzerinden oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlem ile herkesin istedikleri her an tapu sorgulama işlemi yapması mümkün hale gelebilmektedir.

  E-Devlet Tapu Randevu

  Bu işlem için de aşağıdaki adımların sırası ile takip edilmesi gerekmektedir:

  • E devlet tapu sorgulama nasıl yapılıyor diye merak eden kişilere ilk olarak bir e devlet şifresine ihtiyaç duyacakları söylenebilir.
  • Daha sonra sisteme giriş yapılması ve akabinde https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama linkine tıklanması gerekmektedir.
  • Linke tıklandıktan sonra açılan web sitesine TC kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapılmalıdır.
  • Açılan yeni ekranda da Tapu Bilgileri Sorgulama butonuna tıklanmalı ve sorgulama işlemleri başlatılmalıdır.

  Söz konusu işlemlerin sırası ile yapılmasının ardından bir tapu bilgisinin var olması durumunda tüm bilgilerin açılan yeni sayfada gözükeceği söylenebilir. Bu sayfada taşınmazların listesi, taşınmazların detaylı bilgileri, beyan, rehin, şerh ve irtifak gibi bilgiler bulunur.Birbirinden farklı pek çok bilgiye eksiksiz şekilde erişim sağlanabilmektedir.

  e-devlet tapu beyan

  Bir tapu bilgisinin var olmaması halinde ise Tapu Kadastro Müdürlüğü bilgi sistemine geçmiş tapu sicil müdürlüklerine ait kayıtlarda TC kimlik numarası ile eşleşen herhangi bir kayıt bulunamadı şeklinde bir uyarı yazısı gözükmektedir.

  Ayrıca e devleti kullanarak tapu sorgulama işlemleri yaptıkları esnada kendilerine ait olmayan tapu bilgileri ile karşılaşmaları halinde en kısa mesafedeki Tapu Müdürlüğü’ne giderek detaylı bilgi almaları da tavsiye edilmektedir.

  Bu durumda herhangi bir yanlışlık olması halinde Tapu Müdürlükleri tarafından gerekli tüm düzenlemeler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Tapu ve Kadastro hizmet hattına telefon numaraları üzerinden erişim sağlamak isteyen kişilere de ALO 181’i arayabilecekleri söylenebilir. Hayalini kurmuş olduğunuz  yuvanız için Tuzla satılık daire ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

  E Devlet Başkasına Ait Tapu Sorgulama

  Tuzla tapu sorgulama nasıl yapılır sorusuna verilen yanıtlardan sonra merak edenler için başkasının tapusunu sorgulama işlemlerinden de söz edilebilir. Genellikle bir ev ya da arsa satın almayı düşünen kişilerin tapudaki evin veya arsanın gerçek sahiplerini öğrenmek amacı ile başvurabilirsiniz. Başka bir yöntem olan başkasının tapusunu sorgulama işleminin yasal bir işlem olmamasından ötürü e devlet ile sorgulatılamayacağı dile getirilebilir. Bunun için bu tarz bir talebi olan kişilerin bu alanda uzman bir avukata danışarak tüm yasal prosedürleri yerine getirmeleri gerektiği söylenebilir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK.

  Melek UZUN

  0530 238 22 66

  0216 494 09 00

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.