• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Toki den alınan Ev Nasıl Satılır

  Toki den alınan Ev Nasıl Satılır

  Toki den alınan Ev Nasıl Satılır

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Toki den alınan Ev Nasıl satılır

  Toki den alınan Ev Nasıl Satılır? Toplu Konut İdaresi- TOKİ tarafından Türkiye ’nin bir çok ilinde düşük ve orta gelirlilere yönelik konutlar üretilmekte ve uygun ödeme koşulları ile satışa çıkartılmaktadır. Tuzla Toki  konutlarından ev almak isteyenlerin ise öncelikli olarak bazı koşulları taşıması gerekmektedir.

  Tüm koşulları taşıyan kişilerin TOKİ başvuruları sonucunda kura ile sahiplerine teslimi gerçekleşmektedir. Bu aşamadan sonra bir çok kişinin sorduğu ve cevabını merak ettiği bir soru var. TOKİ’ den satın alınan evin satışı yapılabilir mi?

  TOKİ den Nasıl Ev sahibi Olabilirim?

  TOKİ Tuzla satılık daire ilanından alınan evin satışı ya da kiraya verilmesi ile ilgili soruların cevabına geçmeden önce TOKİ konutları ve TOKİ ’de nasıl ev sahibi olurum sorularını cevaplamak önemlidir. TOKİ 2 tür konut satışı uygulamaktadır. Alt gelir grubuna yönelik kuralı satışlar ve orta/üst gelir grubuna yönelik açık satışlar olmak üzere 2 tip satış gerçekleştirilmektedir.

  TOKİ den alınan Ev Nasıl Satılır -alınır?

  Alt gelir grubuna hitaben hazırlanan TOKİ projelerinden ev sahibi olabilmek için öncelikle ikamet, doğum yeri ve nüfusa kayıtlı olduğu ile göre başvuru kabul edilmektedir.

  Örneğin, Kırşehir doğumlu birisi Ankara da yaşıyorsa ve nüfusa kayıtlı olduğu il Trabzon ise; Kırşehir, Ankara ve Trabzonda ki TOKİ alt gelir projeleri için başvuru yapabilmektedir. Ayrıca her haneden sadece 1 kişinin başvuru yapma hakkı bulunmakta ve hanedeki bireyler üzerine kayıtlı gayrimenkul olmaması gerekmektedir.

  Taksidi bitmeyen Toki devir

  TOKİ’nin orta ve üst gelire yönelik gerçekleştirdiği standart konut projelerine başvuru şartı bulunmamaktadır. İsteyen hane bireyi istediği yerden TOKİ standart konut alımı yapabilmektedir.

  Borcu Bitmemiş Toki evleri Tuzla?

  Satışında hiçbir koşul aranmayan TOKİ standart açık konut satışları ile sahip olduğunuz dairenin kiraya verilmesinde hiçbir engel yoktur. Aynı şekilde borcun devam ettiği süreç içerisinde başka birisine devir ederek satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Toki kiralık daire Tuzla ilanlarımız için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Ancak alt gelir grubuna yönelik gerçekleştirilen TOKİ kuralı satışlar için bu durum geçerli değildir.

  Tokiden alınan ev nasıl satılır? Tokiden aldığım evi nasıl devredebilirim?

  TOKİ alt gelir grubuna yönelik gerçekleştirilen projeler kişilerin kira öder gibi ev sahibi olması amacı ile gerçekleştirilmektedir ve amaç yatırım değil de kullanım olduğu için satışına ve kiralanmasına engeller konulmuştur.

  Bu gruptan ev sahibi olduysanız bu evi kiraya vermeniz mümkün değildir. Borcunuz tamamen bitince evin tek sahibi olacağınız döneme kadar da 3. Kişilere satış yapılmasına izin verilmemektedir.

  Concept Gayrimenkul  Danışmanlık Hizmetleri.

  +905302382266

  +902164940900

  Melek UZUN

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2019 | Tüm hakları saklıdır.