• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzla Kentsel Dönüşüm

  Tuzla Kentsel Dönüşüm kira yardımı

  Tuzla Kentsel Dönüşüm

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzla Kentsel Dönüşüm

  Tuzla Kentsel Dönüşüm başlıklı konumuzda bugün ülkemiz son dönemlerde yaşadığı deprem ve sel gibi felaketlerden sonra projelerinin hız kazanması hakkında. Can ,mal güvenliği tehlikede olan alanlar ve binalarda gerçekleştirilen adımlar ilk sırada bulunuyor. Yapım bakımından değerlendirildiğinde çok eski yapıda olan evler deprem gibi felaketlerde yıkılma riski fazla taşımaktadır.

  Bu noktada devreye giren kanun tasarısı, ekonomik anlamda ömrünü tamamlayan, depreme dayanıksız olmasından ötürü kullanışsız bir durumda olan, eskimiş yapısı. Çevresini ve şehirdeki görüntüyü olumsuz şekilde etkileyen ve sosyal alanların kullanılmasında olumsuz bir rol üstlenen binaların yıkılarak, yerine yenilerinin yapılmadır.Birlikte şehirdeki insanların rahat bir nefes alması bakımından büyük önem taşımaktadır.

  Tuzla Kentsel Dönüşüm 2020

  Yeşil ve sosyal alanlar, modern bina ve otopark gibi yapılar dikkate alınarak yeni projelerden faydalanabilmek için kişilerin yapacağı başvurular ile değerlendirilmeye alınabilmektedir. Toplu Konut İdaresi, Belediyeler ve Bakanlık Kurumlarına yapılacak olan başvurular ancak aracı kurumların devreye girmesi ile birlikte kentsel dönüşüm kapsamına alınması talep edilebiliyor.

  Söz konusu projelerin de uygulanabilmesi adına evlerin depreme dayanıksız, eski veya ekonomik açıdan ömrünü tam olarak tamamlamış olması gerekmektedir. Binalardaki nitelikler başvuru ile uyuşması durumunda istenilen dönüşüm işlemleri devreye girerek yaptırılması mümkün hale geliyor.

  Çalışmaların getirmiş olduğu en büyük avantajlardan birisi ise, sadece iskanlı ve ya kat irtifakı yapılmış yapılara olmamakla birlikte, arsa tapusuna sahip kaçak binalar ve gecekondulara da uygulanıyor olmasıdır.

  Kentsel dönüşüm kira yardımı nedir

  Eğer ki söz konusu meskende birden fazla ev sahibi yer alıyor ise, binanın yenileme çalışması yapılabilmesi adına bir kişinin başvurusunu yapması ve üçte ikisi oranında projeye onar vermesi yeterli gelmektedir.

  Yenileme çalışmalarında mülk sahipleri için sağladığı bir diğer avantaj ise devlet teşvikli dönüşüm kredilerinden faydalanabiliyor olmasıdır. Kentsel dönüşüm işlemlerinde devlet teşviki ile sağlanan kredilerin yanı sıra 18 ay vadeli ve aylık 300 TL ile 900 TL arasında değişen geri ödemesiz kira yardımı proje kapsamında alınabilmektedir.

  Devlet ya da bakanlık kurumlarının verdiği karar ile kişilerde hiç bir şekilde zorlama yapılmayan işlemleri ev sahipleri istemiş olduğu müteahhit ile anlaşma yaparak çalışmasını yapabilmektedir. Gerçekleştirilen proje neticesinde uygulama yapılan evler depreme daha dayanıklı bir hale gelmiş olduğu gibi, kullanım ömrünün daha uzun olmasıyla beraber, ekonomik açıdan değeri de artıyor.

  Ortalama olarak değerlendirme yapılacak olur ise dönüşüm projeleri ile birlikte evlerin değerinin yaklaşım olarak 1.5 kat olarak arttığı tespit edilmektedir.

  Tuzla Kentsel dönüşüm başvurusu nasıl yapılır?

  6306 sayılı kanun yasasına bağlı kalınacak şekilde yapılacak kentsel dönüşüm amacı tamamen binalardaki risk durumunun azalmasını ve daha sağlıklı bir çevre oluşumuna katkıyı sağlayabilmektir. Söz konusu sağlıksız yaşam alanları ve yapılar bu şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Yaşam ömrünü tamamlamış, şehirdeki düzene doğrudan olumsuz etki gösteren, kaçak halde yapımı sağlanmış binaların çevreye daha fayda sağlayacak bir hale getirilmesini sağlamaktır.Gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm sonrasında meydana gelebilecek afetlerde can ve mal kaybı en az seviyeye indirilmiş olur.

  Teknolojik çağa binalarında ayak uydurabilmesi için daha modern bir konuma çekilmektedir. Her insan huzur içerisinde yaşantısına devam edebilecek bir yapıya sahip olur. Tuzla Kentsel dönüşümde ,Tüm inşa işlemleri gerçekleştirilirken çevreye daha çok kullanım alanı açıldığı gibi, park ve yeşil alanlarında fazlalaştırılması sağlanır.

  Yapımı tamamen biten mülkler değer bakımından daha üst seviyeye ulaşır. Sadece yaşam süren neslin değil, gelecek olan nesillerinde huzurlu, düzenli ve daha sağlam yapıdan meydana gelmiş yapılarda yaşam sürülmesine ön ayak olunmaktadır.

  Tuzla has sitesi Kentsel dönüşüm ve avantajları

  Tuzlada Kentsel dönüşüm gerçekleştirilmesinden sonra ev sahipleri olsun müteahhitler olsun her iki tarafa da bir takım avantajları getirmektedir. Şayet sizde konutunuzu kentsel dönüşüm projesine dahil etmek ve fırsatlarımız dan faydalamak için Tuzla emlakçı ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ömrünü tamamlamış olan binalar kentsel dönüşüm ile birlikte yıkılarak, deprem yönetmeliğine dayalı şekilde yeniden inşası gerçekleştirilir. Yeni yapılmış olan binaların da depreme karşı dayanıklı bir şekilde yapılacak olması, insanlar can ve mal güvenliği daha yüksek olan bir binada yaşam sürmüş olurlar. Böylelikle binalar eski güvenliksiz kimliğinden uzaklaştığı gibi mevcut değeri de daha üst seviyeye çıkmış olur.

  Ev sahiplerine olduğu gibi müteahhitlere de yapılacak kat karşılığı anlaşma sonrasında noter masraflarından muaf oldukları gibi, daire ve iş yerinin satış işlemlerinde KDV oranı da %1 olarak esas alınır.

  Bina sahiplerine ayrıca kira yardımı avantajı da sağlamaktadır. 6306 sayılı kanun nezdinde ikamet edilen bina maliklerine 18 ay süresinde kira yardımı verilecektir. Geçtiğimiz 2018 yılı içerisinde kira 960 TL, kiracı 1920 TL ve hak sahiplerine ise 4800 TL olarak yardım verilmiştir.

  Tuzla kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar

  Tuzlada kentsel dönüşüm” ile  Konutlarının yeniden inşasını gerçekleştirmek isteyen hak sahipleri, risk unsuru taşıyan binalarda en az 1 yıl süre boyunca ikamet etmiş kiracı ya da hak sahipleri, ikamet edilen bina riskli olarak görülmüş ve farklı bir bina satın almak isteyen maliklere kentsel dönüşüm kredi desteği verilmektedir.

  Tuzlada Kentsel dönüşüm işlemleri gerçekleştirilirken risk unsuru taşımış olan alanlar içerisinde bulunan binaların yıkılarak yerine yeni yapıtlar inşa edilmektedir.İnşa işlemlerin yeniden yapılabilmesi için binaya ait alanında herhangi bir risk unsuru taşımamış olması gerekiyor. Sürecin işlediği zamanlarda ise hak sahipleri bir takım yardımlardan faydalanıyor.

  Söz konusu yardımlardan faydalanabilmek için yapının ya da alanın kesinlikle bir risk unsuru taşıması gerekmektedir. Binanın risk taşıyıp taşımadığı tespitinin yapılması ise maliklerin lisanslı bir şekilde çalışmalarını yürüten firmalara başvurması ile yapılabilmektedir.

  İlgili resmi web sitesi üzerinden kimlik numarası, ilçe, ada, parsel ve konut bilgilerinin doldurulması ile kentsel dönüşüm açısından uygun olup olmadığı sorgulanabilmektedir.

  Tuzla Kentsel dönüşüm danışmanlığı Concept Gayrimenkul

  Yaşam sürdüğünüz alan deprem açısından risk taşıyor olabilir. Aynı zamanda ikamet ettiğiniz binalar ömrünü tamamlamış ya da depreme dayanıklı şekilde inşa edilmemiş olabilir. İşte söz konusu durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda kentsel dönüşüme karşı bir tabi tutulması isteğinde bulunabilirsiniz.

  Fakat hangi yolları izleyeceğiniz konusunda fikriniz olmayabilir. İşte bukonuda devreye giren alanında uzman ve profesyonel kişiler ile çalışmalarına devam eden tuzla kentsel dönüşüm danışmanlığı adı altında hizmet eden firmalar sizlere gerekli kolaylığı sağlayacaktır. Bundan dolayı sizlerde hizmetlerden faydalanmanız gerekmektedir.

  İşlemler başladığı ilk aşamadan son aşamaya kadar firma çalışanları sizin yanınızda bulunacaktır. İşlemlerin hızlı bir şekilde mevcut yasa kapsamından faydalanarak yapılması için tüm profesyonel çalışmalar ortaya koyulur. Sizin aylarca hatta yıllarca çözüme kavuşturamayacak olduğunuz işlemleri kısa sürede çözmektedirler.

  2020 kentsel dönüşüm Tuzla kira yardımı ne kadar

  Her zaman teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, istişare içerisinde olunacak Belediyeler ve Kurumlar ile yapılacak görüşmelerle bilinçli hareket ederler. Kanun kapsamı dışında hiç bir işlem uygulanmamaktadır.

  Kentsel dönüşüm danışmanlığı yapan firmalar, sizin depreme dayanıklı olmayan binalarınızın yıkımı gerçekleştirilmeden önce, kira yardımı ödeneklerin en güncel haliyle yararlanmanızı sağlar. Konu ile ilgili en ince ayrıntıya kadar sizleri bilgilendirir. Sizin binanızı yasa kapsamında  yerine yenisinin inşa edilmesinden yanaysanız, bu aşamada sizin mağduriyet yaşamamanız için her türlü imkanları seferber edeceklerdir.

  Diğer Konu Başlıklarımız

  • Tuzla kentsel Dönüşüm 2019-2020
  • Tuzla e5 cepheli Kentsel Dönüşüm 2019-2020
  • Tuzla Has Sitesi Kentsel Dönüşüm
  • Tuzla Belediyesi Kentsel Dönüşüm asena Sitesi Projesi
  • Marmados sitesi kentsel dönüşüm Tuzla
  • Tuzla yeni Has Sitesi Kentsel Dönüşüm
  • Tuzla Şifa Mahallesi’nde kentsel dönüşüm
  • Ormet sitesi Tuzla kentsel dönüşüm
  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ