• TL
 • USD
 • EUR
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  Tuzlaya yakın ilçeler

  Tuzlaya yakın ilçeler hangileri

  Tuzlaya yakın ilçeler

  • Kategori: Blog
  • Yorum Yok

  Tuzlaya yakın ilçeler

  Tuzlaya yakın ilçeler ,Şehirler arası ulaşımda önemli rollerden birine sahip olan İstanbul’un Tuzla ilçesi bulunduğu konum bakımıyla belki de insanların günlük olarak en çok şehir değişimine hizmet eden ilçe olarak kilit bir nokta haline gelmiştir. Peki bu duruma neyin neden olduğunu anlayabilmek adına Tuzla’ya yakın olan ilçelere gelin hep birlikte yakından bakalım.

  Tuzla İstanbul’un Anadolu yakasındaki en uç sınır bölgesidir. Yani İstanbul’un en güneyindeki ilçesi, bir bakıma İstanbul’un Anadolu tarafından giriş kapısıdır. Aynı zamanda Trakya tarafından gelenler içinde çıkış kapısı görevindedir. Marmara Bölgesinde Kocaeli Yarımadasının güneybatısında yer alan ilçenin kuzeyinde ve batısında İstanbul’un giriş sıralamasında ikinci olan Pendik İlçesi, doğusunda ise Kocaeli’nin Çayırova İlçesi yer almaktadır. İlçe güneyinden 13 km kıyı şeridi ile Marmara Denizine bağlanmaktadır. Tuzla Marmaraya yakın kiralık daire ilanlarımız için bizleri arayabilirsiniz.

  Tuzlaya yakın ilçeler hangileridir?

  Yanı başındaki komşularını tanıttığımız Tuzla için diyebiliriz ki iki şehir arasındaki günlük geçişi kontrol ettiği için kilit nokta haline gelmiştir. Çünkü Kocaeli’nin Çayırova ilçesinin yanı sıra Gebze, Darıca, Dilovası gibi birçok ilçesinede hizmet etmektedir. Kocaeli tarafından Anadolu hatta Avrupa yakasına iş, eğitim gibi nedenlerle geçişler sağlanmaktadır.

  Tuzlaya yakın ilçelere ulaşım

  Bu yüzden işi Kocaeli de olup Tuzla’da yaşayanlar olduğu gibi Kocaeli de yaşayıp Tuzla’ya iş için gelen bir kesim de vardır. Hatta eğitim için Kocaeli’ ye gelen öğrenciler bile yakınlık nedeniyle İstanbul Tuzla’dan evler kiralamaktadır. O halde diyebiliriz ki Çayırova, Gebze, Darıca ve Dilovası Tuzla’ya Kocaeli tarafından yakın olan ilçelerdir. Aralarındaki mesafeler ise şöyledir:

  Tuzla- Çayırova arasındaki mesafe 14,4 km ve 19 dakikadır. (D100 üzerinden) Görünüşe göre Kocaeli’nin Çayırova ilçesi Tuzla’ ya İstanbul tarafından komşusu olan Pendik ilçesi  ile hemen hemen aynı mesafededir.

   Tuzla- Darıca arası mesafe 20 km ve 25 dakikadır.

   Tuzla- Gebze arası mesafe 25 km ve 41 dakikadır.

   Tuzla- Dilovası arası mesafe 33,2 km ve 31 dakikadır. (D100 üzerinden)

  Şimdide biraz İstanbul tarafından yelpazemizi genişleyelim ve Tuzla’nın Anadolu yakasını birlikte paylaştığı ilçeleri sayalım mesafelerine göre sıralayalım.

   İstanbul Tuzla’ya yakın olan ilçeden en uzak olana doğru:

  (NOT: İlçeler arası verilen mesafe merkezler arası baz alınarak hesaplanmıştır.)

  Pendik daha öncede söylediğimiz gibi Tuzla’nın kuzey ve batısından komşusu olmakla birlikte arasındaki mesafe 13,7 km’dir ve ortalama 17 dakikadır. (D100 üzerinden)

  Sultanbeyli-Tuzla arası 16 km ve 17 dakikadır.

  Kartal-Tuzla arası mesafe 25 km’dir ve 29 dakikadır.

  Sancaktepe-Tuzla arası 22,1 km ve 31 dakikadır. (DO20 üzerinden)

  Ataşehir-Tuzla arası 26,7 km 24  dakikadır.

   Maltepe-Tuzla arası mesafe 27 km 31 dakikadır. (Anadolu Otoyolu/ O-4/E80 üzerinden)

   Ümraniye- Tuzla arası 31 km ve 32 dakikadır.

   Kadıköy-Tuzla arası 33 km ve 34 dakikadır. (O-4 üzerinden)

  Üsküdar-Tuzla arası 36,1 km ve 30 dakikadır.

  Çekmeköy-Tuzla arası mesafe 33,9 km ve 26 dakikadır.

  Beykoz-Tuzla arası mesafe 46,2 km ve 37 dakikadır. (O-4 E80 üzerinden)

  Şile-Tuzla arası mesafe 62,5 km ve 51 dakikadır. (DO20 üzerinden)

  istanbul Tuzla nasıl bir yer   

  son olarak  Marmara Denizinde yer alan ve İstanbul’un ilçesi olan Adalarda Anadolu yakasındadır ve ortalama ulaşımı 2-2,5 saattir.

  Verdiğimiz bilgilere bakılarak Tuzla’ ya  Anadolu yakasındaki en uzak ilçe maksimum 51 dakikalık bir mesafededir. Verilen bu mesafeler kara yolu üzerinden hesaplanmaktadır. Fakat günümüzde İstanbul’ da  yeni kullanıma açılan Marmaray ulaşımı ile 36 dakikaya kadar indirilmektedir. Yeni ulaşım yolları ile Tuzla’dan Avrupa yakasına geçişte daha kolay ve hızlı olmuştur.

  Sonuç olarak diyebiliriz ki istanbul Tuzla her ne kadar bir kesim tarafından İstanbul’a uzak bir ilçe olarak görülse de (!) aslında konum olarak birçok ilçeye yakın bir yerdir.

  CONCEPT GAYRİMENKUL.

  Melek UZUN

  +90530 238 22 66

  +90216 494 09 00

  Tuzla /İSTANBUL/TÜRKİYE

  Paylaş :

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  www.tuzlasatilikdaire.com | © 2024 | Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım : TUZLA GAZETESİ